Tom Araya ze Slayera o duchach, aniołach i piekle

Maciej Koprowicz
27.07.2017 15:41
Tom Araya ze Slayera o duchach, aniołach i piekle Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, Pixabay

Wokalista najbardziej szatańskiego zespołu thrashmetalowego jest bardzo uduchowionym człowiekiem. Tom Araya opowiedział o tym, czy wierzy w duchy i jak wyobraża sobie piekło.

Wielu dziwi fakt, że frontman Slayera, śpiewający o diable, śmierci i wszystkich innych okropnościach świata jest praktykującym katolikiem. Tom Araya nigdy nie widział w tym sprzeczności, ponieważ muzycy zespołu mają zdrowe podejście i postrzegają swój przekaz jako czystą rozrywkę.

W życiu prywatnym Tom zupełnie nie przypomina mrocznego typa znanego z koncertowej sceny. Zamiast czcić szatana, woli pójść do kościoła. Z tego powodu chętnie pytany jest w wywiadach o swoje poglądy religijne i o zapatrywania na sprawy duchowe. Ostatnio opowiedział o swojej wierze w duchy i… anioły. Artysta jest przekonany, że te nadnaturalne postaci istnieją i pomagają ludziom:

Tak, myślę, że są właściwie tym samym. Niektóre duchy są aniołami. Ale wierzę, że są anioły, które się nami opiekują.

Są też duchowi przewodnicy, którzy są duchami. One też mają na nas oko i pomagają nam, kiedy zaczynamy zmierzać w złym kierunku.

Czy widziałem któregoś z nich? Nie. Myślę, że bym się bardzo przeraził, gdybym go zobaczył. Ale do tej pory nie widziałem żadnego.

Aby nie było zbyt cukierkowo, wokalista Slayera został też zapytany o swoją wizję piekła. Jak możemy się domyślić, Araya dawno zdążył ją zawrzeć w swojej twórczości:

Napisałem o tym utwór. Piosenką o mojej wizji piekła jest „South Of Heaven”. Totalny chaos. By napisać ten utwór, musiałem wyobrazić sobie, jak mogłoby wyglądać piekło… Przeczytaj słowa tej piosenki – tak właśnie postrzegam piekło.

Szatański wizerunek ciągnie się za Slayerem od początku kariery. Ponieważ muzycy chętnie używają symboli kojarzonych z piekielnymi mocami, takich jak chociażby trzy szóstki, wielu hejterów uważa ich za wcielenia czystego zła. Prawdziwe oblicze thrashowców jest jednak zupełnie inne – na przykład ratują kotki, zamiast je zjadać.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.