11.04.2017 11:56

Tom DeLonge przekonuje, że kosmici od wieków wpływają na ludzkość

Czy były muzyk Blink-182 ocali świat, przekonując go do swoich teorii o istotach pozaziemskich?

Tom DeLonge przekonuje, że kosmici od wieków wpływają na ludzkość
foto: A.Savin, CC BY-SA 3.0

Przekonania Toma DeLonge'a znamy nie od dziś. W końcu założyciel Blink-182 miał opuścić swój zespół, by poświęcić się „sprawom wagi państwowej” i wyjawić ludzkości prawdę o kosmitach. To właśnie o niej pisze po nocach z CIA i Departamentem Obrony. A w międzyczasie szykuje multimedialny projekt, w skład którego wchodzą m.in. książki i... film o skate'ach polujących na UFO.

W książce „Sekret Machines: Gods”, którą napisał we współpracy z historykiem Peterem Levandą, uderza w rejony paleoastronautyki, które swego czasu przyniosły ogromny rozgłos Erichowi von Dänikenowi. Choć hipotezy Szwajcara były wielokrotnie podważane przez naukowców, DeLonge zdaje się podążać ich śladem.

"

Co by się stało, gdyby te pozaziemskie byty podróżowały po całym wszechświecie i angażowały się w kwestie genetyczne i kolonizacyjne innych form życia? Przecież sami postępujemy podobnie wobec zwierząt i ludów tubylczych. "

Porównanie do tubylców nie wzięło się znikąd. Peter Levanda rozwija tę metaforę, zwracając uwagę, że gdy w trakcie II wojny światowej po raz pierwszy zetknęli się oni z zewnętrzną cywilizacją, wzięli samoloty za bogów i modlili się do nich o leki czy jedzenie.

"

Religie na całym świecie powtarzają przekazy o bytach, które zeszły z niebios, by dać nam to, czy nauczyć tego. W naszej książce przyglądamy się takim zjawiskom: jak azteckie krwawe rytuały czy narracje, według których zostaliśmy stworzeni jako służący zupełnie innej rasy. Nie kreujemy własnych mitów - mówimy o rzeczach, które ludzie opisywali przy pomocy dostępnego wówczas słownictwa. "

Mimo to obaj autorzy zgadzają się, że nie wszystko, co widzimy w programach w stylu znanych z memów „Starożytnych kosmitów”, jest prawdą. I właśnie im chce wyjść naprzeciw Tom DeLonge ze swoimi projektami, zamiast wmawiać ludziom, że to kosmici pomogli ludziom zbudować piramidy.

"

Naszym celem jest zbudowanie przekaźnika i narzędzia, które pozwoli nam dotrzeć bezpośrednio do millenialsów z całego świata. Niektóre z tych rzeczy są bardzo inspirujące, ale inne mogą poważnie przestraszyć. Ale musicie je zrozumieć i będziecie musieli sobie z nimi poradzić, kiedy nas już nie będzie. "

Wierzycie w teorie Toma DeLonge'a o kosmitach?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Tom DeLonge