Tom Morello już słuchał muzyki z nowego albumu Toola

Maciej Koprowicz
12.12.2017 11:30
Tom Morello już słuchał muzyki z nowego albumu Toola Fot. Demis Maryannakis / Splash News/EAST NEWS, Paint

Wygląda na to, że najbardziej leniwy zespół rocka naprawdę nagrał coś nowego. Mamy wiarygodnego świadka!

Mottem zespołu Tool powinna być maksyma Erazma z Rotterdamu, „spiesz się powoli”. W swojej 27-letniej karierze nagrał bowiem zaledwie 4 albumy studyjne i 2 EP, co na pewno nie jest imponującym wynikiem. Grupa Maynarda Jamesa Keenana stawia jednak na jakość, nie na ilość.

Ostatni jak na razie album grupy, „10.000 Days” ukazał się w 2006 roku. Fani czekają na nowe wydawnictwo Toola już 11 lat, a choć członkowie grupy co jakiś czas sugerują, że nowa muzyka w drodze, to jak na razie jej ani widu, ani słychu. Przedłużające się oczekiwanie na album irytuje fanów, ale wielu obraca je w żart. Muzycy Toola stali się wręcz synonimem muzycznych leniuchów.

Ale wygląda na to, że następca „10.000 Days” naprawdę nadejdzie już niebawem. Perkusista Danny Carey powiedział, że jeśli wszystko pójdzie z planem, to płyta ukaże się w pierwszej połowie 2018 roku. Informacji tej nie potwierdził Maynard James Keenan – zapytany o to na Twitterze, odpisał:

Burp.

Na szczęście mamy potwierdzenie tego, że nowa płyta Toola naprawdę istnieje - przyszło ono od osoby z zewnątrz zespołu. Pierwszym fanem grupy, który miał przyjemność posłuchać jej nowej muzyki był Tom Morello z Prophets Of Rage, były lider Rage Against The Machine.

Gitarzysta zamieścił na Instagramie krótką recenzję roboczej wersji nowego albumu Toola.

Miałem zaszczyt być pierwszą osobą z zewnątrz, która słyszała dziś nową muzykę Toola. To na razie tylko instrumentale, ale brzmiały epicko, majestatycznie, symfonicznie, brutalnie, pięknie, plemiennie, tajemniczo, głęboko, seksownie i bardzo toolowo. Naprawdę świetnie. Będę się ekscytował słuchając płyty, gdy będzie skończona.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Tom słuchał wersji instrumentalnych, a co widać na zdjęciu, w studiu najwyraźniej nie towarzyszył kolegom wokalista Maynard James Keenan.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.