03.07.2020 13:24

Tom Morello nagrał protest song z Imagine Dragons. Posłuchajcie "Stand Up"

Gitarzysta zareagował na niedawne wydarzenia w USA w najlepszy sposób, jaki umie - czyli tworząc protest song, jak niegdyś z Rage Against The Machine. W stworzeniu go pomogli mu m.in. Dan Reynolds z Imagine Dragons i producent The Bloody Beetroots.

Tom Morello
foto: Tom Morello/agefotostock/East News

Muzyk i aktywista Tom Morello postanowił zaprosić do współpracy Dana Reynoldsa i producenta The Bloody Beetroots. W wyniku ich pracy powstał utwór "Stand Up", który ma być odbiciem tego, jak wiele różnych osób sympatyzuje ze sobą przeciwko wspólnemu wrogowi, którym jest rasizm.

Tom Morello stworzył protest song z Imagine Dragons i The Bloody Beetroots

Artyści obiecali też, że 100% przychodów z utworu zostanie przekazanych na organizacje i fundacje walczące z systemowym rasizmem w USA. Wytwórnia Interscope zamierza też przekazać na te same organizacje wszelkie tantiemy z utworu, które normalnie przekazane byłby artystom. Utworu "Stand Up" posłuchacie poniżej:

Cover RATM w walce z rasizmem
Cover RATM w walce z rasizmem
Przeczytaj także 10-latka zagrała cover Rage Against the Machine. Tak walczy z rasizmem [WIDEO]

Na temat samego utworu wypowiedział się w oficjalnym oświadczeniu Morello:

"

Dorastałem w tym małym, konserwatywnym i wyjątkowo białym miasteczku Libertyville, w Illinois. Kiedy byłem dzieckiem, ktoś powiesił nam sznur w garażu, czasami nas wyzywali. Ale 6 czerwca w tym samym miasteczku był marsz Black Lives Matter, na którym było ponad 1000 osób.

Wygląda na to, że czasy się zmieniają. Poczułem mocną inspirację tamtej nocy, więc odezwałem się do Dana z Imagine Dragons. Potem z The Bloody Beetrootsem wyczarowaliśmy kozacki kawałek, a w ciągu 24 godzin Dan wysłał nam swoje wokale. "

Reynolds dodał natomiast:

"

Kiedy Tom do mnie zadzwonił, to od razu poszedłem do pracowni i napisałem/zaśpiewałem refren i zwrotki w ciągu jednego dnia. Ten kraj na pewno potrzebuje naprawy i sądzę, że potrzebni do tego będą ludzie ze wszystkich stron i kultur. "

Zack De La Rocha
Zack De La Rocha
Przeczytaj także Zack De La Rocha i Josh Homme wystąpili na albumie znanych raperów [AUDIO]

Co sądzicie o nowym kawałku Morello i spółki?

Tagi: Rock News Tom Morello Imagine Dragons