11.07.2017 10:19

Tom Morello o nowej muzyce Rage Against The Machine

Lider Prophets Of Rage odpowiadając fanom na Twitterze nie mógł uniknąć dociekliwych pytań o przyszłość jego dawnej grupy. Sprawdźcie, co napisał o nowym materiale Rage Against The Machine.

Tom Morello o nowej muzyce Rage Against The Machine
foto: Wojtek Rojek

Znani muzycy posiadający konto na Twitterze chętnie bawią się ze swoimi obserwującymi w Q&A, czyli błyskawicznie odpowiadają na ich pytania w postach. Do zabawy włączył się też Tom Morello, lider i gitarzysta grupy Prophets Of Rage, złożonej z trzech muzyków legendy rap metalu Rage Against The Machine i słynnych raperów z Cypress Hill i Public Enemy.

Fani zadawali muzykowi pytania związane z rockiem. Tom mógł wykazać się znajomością twórczości innych artystów. Dowiedzieliśmy się na przykład, co sądzi o riffach Metalliki i jakie płyty koncertowe często goszczą w jego odtwarzaczu.

"

Ulubiona piosenka Pearl Jam: „Animal”.

Ulubiona piosenka Tool: Cały album „Undertow”.

Ulubiony riff Jamesa Hetfielda: „Oooch. Jest ich MNÓSTWO”.

Ulubiony album lat 90.: „The Ghost Of Tom Joad” Bruce’a Springsteena,

Ulubione albumy live: „Alive” Kiss, pierwszy album Jane’s Addiction, „Strangers In The Night” UFO. "

Oczywiście nie mogło zabraknąć też pytań związanych z Rage Against The Machine. Na szczęście Tom nie odcina się od przeszłości i chętnie wypowiada się na temat dokonań dawnego zespołu. Komplementował jego wokalistę, Zacka de la Rochę i wspominał najwspanialszy moment kariery grupy, koncert w Londynie w 2010 roku, którego zapis ukazał się na DVD „Live At Finsbury Park”.

"

Najlepszy tekst Zacka de la Rochy: Wszystkie. Jest bezbłędny.
Największy moment Rage Against The Machine: Finsbury Park. "

Prowokacyjnie zabrzmieć mogło pytanie Goonera Lopeza, który chciał dowiedzieć się o szanse na nowy materiał napisany przez RATM. Morello dowcipnie odpowiedział:

"

Jeśli czekasz na to, chciałbym móc pomyśleć o innym zespole, który może być do usług. Mam to na końcu języka… "

Tomowi chodziło oczywiście o Prophets Of Rage, zespół założony w 2016 przez trzech członków Rage Against The Machine – Morello, perkusistę Brada Wilka i basistę Tima Commerfolda. Jego wokalistami są raperzy B-Real (znany z Cypress Hill) i Chuck D (lider Public Enemy). Formacja jest swego rodzaju kontynuacją RATM bez Zacka de la Rochy, na co wskazuje jej nazwa. Legendarny rapmetalowy kwartet reaktywował się w 2007 w oryginalnym składzie, ale przetrwał tylko cztery lata i nie nagrał w tym czasie żadnego nowego materiału studyjnego.

Natomiast kariera Prophets Of Rage nabiera rozpędu. Grupa była gwiazdą Open'er Festival w Gdyni, gdzie wystąpiła 30 czerwca 2017. W tym samym miesiącu zaprezentowała teledysk do swojego nowego utworu, „Unfuck The World”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rage Against the Machine Prophets of Rage Tom Morello Rock News