Tomek Lipiński: Niektóre teksty na nową płytę rodziły się w bólach [VIDEO]

Magda Słomka
22.05.2015 17:20
Tomek Lipiński: Niektóre teksty na nową płytę rodziły się w bólach [VIDEO] Fot. kadr z wideo

Muzyk z zespołem gościli w programie „Makakofonia”. Posłuchajcie, jak zagrali kawałki z albumu „To, czego pragniesz” i co powiedzieli o krążku.

Tomek Lipiński odwiedził studio Antyradia z Piotrem Leniewiczem, Karolem Ludewem i Maciejem Dłużniewskim, by po raz pierwszy zagrać koncert akustyczny w takim składzie. W najbliższym czasie na żywo będziemy mogli usłyszeć Lipińskiego z zespołem dopiero w okolicach jesieni 2015 roku. Sprawdźcie więc, jak artyści brzmią już teraz w kawałku „Ku swojemu zdumieniu”!

Krążek „To, czego pragniesz” ukazał się 20 kwietnia 2015 roku. Jak sprzedaje się płyta po miesiącu od wydania według Lipińskiego?

Nie jest źle, ale najważniejsze, że sprzedaż rośnie. Sprzedaje się lepiej niż się spodziewałem. Jednym z najczęściej pojawiających się słów podczas nagrywania było słowo: organiczne. Gdzieś to wszystko wypływało. A dzięki ośmiu latom współpracy i zsynchronizowaniu naszych wibracji, ten wypływ wystąpił w organiczny sposób. To, czy ta płyta się będzie sprzedawać, było dla nas zagadką. Nic nie uczyniliśmy w tym kierunku oprócz tego, że zrobiliśmy wszystko, by była jak najlepsza i najprawdziwsza.

Sprawdźcie, jak w studiu Antyradia wybrzmiał najbardziej bluesowy utwór na albumie, „Dlaczego to Ty?”, zagrany akustycznie!

Okazuje się, że tworzenie tekstów na nową płytę Lipińskiego wcale nie było takie proste...

Jeżeli masz zamiar pisać teksty, które nie są po prostu rymowankami do zaśpiewania na festynach, tylko chcesz przez nie coś powiedzieć, to wszystko się staje coraz trudniejsze. To co miałeś do powiedzenia, już powiedziałeś. Nowe odkrycia zaczynają być szalenie trudne do zdefiniowania i zawarcia w słowa. To jest wyzwanie. Pisząc teksty do tej płyty parokrotnie przeżywałem katusze. Niektóre przyszły naturalnie, swobodnie, a niektóre rodziły się w ogromnych bólach.

Na płycie „To, czego pragniesz” cover utworu Boba Marleya „Running Away”, czyli „Uciekasz” ukazał się nieprzypadkowo... Tomek Lipiński darzy muzyka szczególnym szacunkiem.

To jest bardzo wyjątkowy artysta. Jest to człowiek, który trafił w jakiś zdumiewający, zaskakujący i nieprzewidziany sposób do ogromnej ilości ludzi na świecie ze swoim przekazem. (...) To, że muzyka reggae stała się jedną z najbardziej nośnych platform, jest jego zasługą. Ten rastafarianizm był najbardziej uniwersalny i ponad dogmatyczny.

Słuchaliście już albumu „To, czego pragniesz”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.