13.11.2017 11:16

Tomson i Baron wykonali „The Pretender” Foo Fighters w programie The Voice of Poland

Muzycy grupy Afromental wykonali słynny przebój kapeli Dave'a Grohla. Co na to fani Foo Fighters?

Tomson i Baron wykonali „The Pretender” Foo Fighters w programie The Voice of Poland
foto: kadr z wideo

W telewizyjnym show The Voice of Poland jury nie widzi uczestników, zatem uczestnik musi mocno postarać się, by jego głos zaciekawił jurorów. Każdy z nich tworzy własny zespół składający się z uczestników i szkoli ich, by doszli do zwycięstwa.

Jurorzy Tomson i Baron z Afromental podczas ostatniego odcinka programu oprócz oceniania uczestników sami wskoczyli na scenę. Muzycy słynął z tego, że mają słabość do mocniejszego grania, zatem wybór utworu Foo Fighters nie był dla nikogo zaskoczeniem - zaskoczeniem natomiast było wykonanie „The Pretender”, które nie było zbyt dobre.

Dlaczego? Przekonajcie się na własne uszy:

Jak się okazuje, nawet wydzieranie się w stylu Dave'a Grohla nie jest wcale tak łatwym zadaniem jakby się mogło wydawać. Wykonywanie coverów to naprawdę ciężka robota, bo nie każdy potrafi zaśpiewać dosłownie wszystko - potrzeba do tego naprawdę sporej skali głosu oraz wytrenowanego wokalu.

Tym bardziej należy doceniać udane covery, ja chociażby „The Show Must Go On” grupy Queen w wykonaniu uczestnika The Voice of Poland. Porywanie się na taki repertuar to nie lada zadanie.

Jak oceniasz cover w wykonaniu Tomsona i Barona?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Foo Fighters