10.10.2018 14:06

Tony Iommi jest zaskoczony, że Keith Richards nadal żyje

Gitarzysta Black Sabbath jest zdziwiony, że w takim wieku Keith Richards nadal wybiera się w długie trasy koncertowe.

Tony Iommi dziwi się, że Keith Richards nadal żyje
foto: shutterstock.com

Zagładę nuklearną przeżyją tylko karaluchy i Keith Richards. Ten żart jest naprawdę trafiony, bo mimo szalonego życia, gitarzysta The Rolling Stones daje radę występować na scenie. Niestety Tony Iommi nie jest już w stanie wybierać się w długie trasy koncertowe i jest zaskoczony, że w takim wieku Richardsowi nic nie przeszkadza.

Tony Iommi jest zaskoczony formą Keitha Richardsa

Gitarzysta Black Sabbath opowiedział w wywiadzie dla The Herald, że nadal tworzy piosenki, ale nie jest w stanie jechać w tournée:

"

Kocham być na scenie, ale muszę zaprzestać z trasami, bo nie daję rady, gdy kończę późno i wracam do hotelu o 5 nad ranem. "

Im człowiek staje się starszy, tym trudniej przychodzi mu zarywanie nocek. Tony Iommi próbował dać radę podczas ostatniej trasy koncertowej, ale czuł się naprawdę zmęczony. Co więcej wybieranie się w trasy wiąże się z tym, że wielu artystów zaczyna zerkać w kierunku alkoholu oraz narkotyków:

"

Widziałem wielu przyjaciół czy znajomych w biznesie, którzy ćpali czy pili i umarli, chociażby John Bonham, który był moim kumplem. Widziałam wielu przyjaciół, którzy wybrali podobną drogę przez używki i alkohol. Czujesz się samotny, nudzisz się w hotelu, więc starasz się w jakiś sposób znaleźć się gdzieś indziej. Tak było z Lemmym, to typowy przykład dla rock'n'rolla. To doprowadzało go cały czas do granic możliwości, ale w pewnym momencie musisz się zatrzymać i powiedzieć sobie dość. Nawet Keith Richards, podziwiam, że nadal daje radę, chylę przed nim czoła. "

Black Sabbath - koniec działalności

Światowa trasa pod hasłem „The End” była pożegnaniem z fanami. Decyzja o zakończeniu działalności przez Black Sabbath wydaje się zrozumiała, bo Tony Iommi od kilku lat ma problemy zdrowotne – grozi mu nawrót raka.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Tony Iommi Keith Richards