Tony Iommi jest zaskoczony, że Keith Richards nadal żyje

Aleksandra Degórska
10.10.2018 14:06
Tony Iommi dziwi się, że Keith Richards nadal żyje|undefined Fot. shutterstock.com

Gitarzysta Black Sabbath jest zdziwiony, że w takim wieku Keith Richards nadal wybiera się w długie trasy koncertowe.

Zagładę nuklearną przeżyją tylko karaluchy i Keith Richards. Ten żart jest naprawdę trafiony, bo mimo szalonego życia, gitarzysta The Rolling Stones daje radę występować na scenie. Niestety Tony Iommi nie jest już w stanie wybierać się w długie trasy koncertowe i jest zaskoczony, że w takim wieku Richardsowi nic nie przeszkadza.

Tony Iommi jest zaskoczony formą Keitha Richardsa

Gitarzysta Black Sabbath opowiedział w wywiadzie dla The Herald, że nadal tworzy piosenki, ale nie jest w stanie jechać w tournée:

Kocham być na scenie, ale muszę zaprzestać z trasami, bo nie daję rady, gdy kończę późno i wracam do hotelu o 5 nad ranem.

Im człowiek staje się starszy, tym trudniej przychodzi mu zarywanie nocek. Tony Iommi próbował dać radę podczas ostatniej trasy koncertowej, ale czuł się naprawdę zmęczony. Co więcej wybieranie się w trasy wiąże się z tym, że wielu artystów zaczyna zerkać w kierunku alkoholu oraz narkotyków:

Widziałem wielu przyjaciół czy znajomych w biznesie, którzy ćpali czy pili i umarli, chociażby John Bonham, który był moim kumplem. Widziałam wielu przyjaciół, którzy wybrali podobną drogę przez używki i alkohol. Czujesz się samotny, nudzisz się w hotelu, więc starasz się w jakiś sposób znaleźć się gdzieś indziej. Tak było z Lemmym, to typowy przykład dla rock'n'rolla. To doprowadzało go cały czas do granic możliwości, ale w pewnym momencie musisz się zatrzymać i powiedzieć sobie dość. Nawet Keith Richards, podziwiam, że nadal daje radę, chylę przed nim czoła.

Black Sabbath - koniec działalności

Światowa trasa pod hasłem „The End” była pożegnaniem z fanami. Decyzja o zakończeniu działalności przez Black Sabbath wydaje się zrozumiała, bo Tony Iommi od kilku lat ma problemy zdrowotne – grozi mu nawrót raka.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.