Tony Iommi pomoże chorym na raka

Robert Skowronski
26.08.2015 11:58
Tony Iommi pomoże chorym na raka Fot. 0000533/Reporter/East News

Gitarzysta Black Sabbath, Tony Iommi, wspiera kampanię uświadamiającą ludziom poczucie osamotnienia, które towarzyszy osobom chorym na raka. Muzyk sam mierzył się z nowotworem.

Tony Iommi pojawi się w swoim rodzimym Birmingham w dniu 26 sierpnia 2015 roku, aby wspomóc akcję „Not Alone” organizowaną przez Macmillan Cancer Support. Dotyczy ona uświadomienia ludziom tego, jak czują się osoby ze zdiagnozowaną chorobą - opuszczeni, odizolowani. Muzyk będzie zapraszał przechodniów w Bullring Shopping Centre do wejścia do specjalnego „pudełka” - Isolation Box. Czym ono jest?

Osoba, która się w nim znajdzie nie widzi nic z tego, co się dzieje na zewnątrz, ma też zakładane słuchawki na uszy. Jest za to widoczna przez osoby poza „pudełkiem”. Ma to uświadomić, jak czuje się ktoś kto właśnie dowiedział się o tym, że ma nowotwór, jak prezentuje się jego osobisty świat. Wygląda to tak, jak na filmie poniżej:

O swojej chorobie, chłoniaku, gitarzysta Black Sabbath poinformował w 2012 roku. Dziś Tony Iommi czuje się już lepiej. Jednak jeszcze jakiś czas temu mówił, że zaczął żyć w widmie ciągłego zagrożenia i obawy;

Każdego dnia wyczuwam na ciele guzki. Za każdym razem, gdy rozboli mnie brzuch myślę, że to z powodu raka. To straszne. Nawet miewam sny o tym. Takie jest właśnie teraz moje życie.

O idei kampanii mówi jej manager, Laura Keely:

Osamotnienie może mieć dewastujący wpływ na ludzkie życie. Bardzo często przyjaciele i rodzina nie rozumieją przez co ktoś przechodzi i jak zdiagnozowanie nowotworu może wpłynąć na samotność takiej osoby. W Wielkiej Brytanii żyje obecnie 2,5 miliona osób chorych na raka. Nie możemy być na potrzeby każdego z osobna. Dlatego wzywamy ludzi do docierania do chorych. Liczy się nawet najmniejszy gest, np. zaoferowanie kubka herbaty, czy zwykła rozmowa - mogą one zrobić ogromną różnicę.

Oto jak wygląda spot reklamujący akcję przygotowana przez Macmillan Cancer Support:

Co sądzicie o geście wykonanym przez Tony'ego Iommiego?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.