Tony Iommi w świątecznym klipie

Aleksandra Degórska
21.12.2015 17:29
Tony Iommi w świątecznym klipie Fot. Face to Face / Reporter / East News

Czujecie już nastrój Bożego Narodzenia? Obejrzyjcie teledysk, w którym gitarzysta zaprezentował się w roli aktora.

Fani Black Sabbath raczej nie mają co liczyć na nowe nagrania od kapeli, choć Tony Iommi ma sporo materiału, który nadałby się na krążek zespołu. Tymczasem muzyk postanowił zaangażować się w inny projekt.

Gitarzysta został ambasadorem charytatywnej akcji, która powstała z inicjatywy piłkarzy Jamesa Milnera oraz Stiliyana Petrova. Świąteczny utwór „Christmas Way by 19 and 7” nawiązuje do numerów na koszulkach zawodników. Wokalnie udzielili się w nim The Neales, Jonny Marenghi oraz Birmingham Community Gospel Choir.

Kompozycja została napisana przez Glenna Jamesa McDonalda. Stworzenie tego kawałka nie zajęło mu zbyt wiele czasu:

Usiadłem z kartką papieru i gitarą. Dwa tygodnie później miałem demo, które przesłałem do Stiliyana i Jamesa. Spodobał się im, więc zaczęliśmy szukać wykonawców.

Zaprezentował on również ten numer gitarzyście i był mile zaskoczony jego reakcją:

Zagrałem utwór Tony’emu mając na uwadze, że mam do czynienia z mrocznym lordem heavy rocka, a on powiedział: „To brzmi jak Święta”.

Zobaczcie klip do utworu „Christmas Way by 19 and 7”, w którym wystąpił Iommi:

Petrov jest byłym kapitanem klubu Aston Villa. Był on zmuszony do odejścia na emeryturę w 2013 roku ze względu na wykrycie u niego białaczki. Piłkarz wrócił do reprezentacji w 2015 roku. Milner przez dłuższy czas grał w zespole Petrova. Obaj założyli fundacje i połączyli siły wydając ten numer, by zebrać fundusze dla organizacji Help for Heroes, Bloodwise oraz NSPCC.

Obejrzyjcie również zdjęcia z nagrań tego teledysku:

Nie jest to pierwszy raz, gdy Tonny Iommi wspiera działania skierowane do chorych na raka. W sierpniu 2015 roku muzyk zaangażował się w akcję „Not Alone” uświadamiającą innych, jak czują się osoby, u których zdiagnozowano ciężką chorobę. Artysta przyznał w 2012 roku, że choruje na chłoniaka. Gitarzysta czuje się już zdecydowanie lepiej, ale na 2016 rok Black Sabbath zaplanował pożegnalną trasę koncertową, na co miał wpływ stan zdrowia Iommiego.

Jak Wam się podoba świąteczny numer z gitarzystą Black Sabbath?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.