03.07.2015 10:27

Tony Iommi zaprojektował elegancką gitarę

Teraz i Ty możesz być jak „ojciec chrzestny heavy metalu”! Czego możemy spodziewać się po Tony Iommi Signature SG Custom?

Tony Iommi zaprojektował elegancką gitarę
foto: kadr z wideo

Firma Epiphone ogłosiła, że limitowana edycja gitar sygnowanych nazwiskiem muzyka Black Sabbath, jest już dostępna. Co o SG Custom powiedział sam projektant?

"

Ta gitara brzmi dokładnie tak, jak powinna to robić na scenie. Gram na niej w domu i w studiu. Do jej stworzenia użyliśmy przetworników sygnowanych moim nazwiskiem, nad którymi pracowaliśmy od dłuższego czasu. Jej gryf jest spory i miły w dotyku. Ta gitara wygląda naprawdę elegancko. "

Zobaczcie sami!

foto: epiphone.com
foto: epiphone.com
foto: epiphone.com
foto: epiphone.com

Gibson SG (Solid Guitar) została wprowadzona na rynek w 1961 roku i miała zastąpić gitarę Les Paul, która stopniowo wychodziła z produkcji. Te gitary charakteryzują się lekkością, charakterystycznymi „rogami” i długim gryfem. Fanami tego modelu są Pete Townshend, Eric Clapton i ...Tony Iommi.

Zobaczcie, co o instrumencie sygnowanym własnym nazwiskiem powiedział gitarzysta Black Sabbath i posłuchajcie, jak brzmi jego gitara!

Jeśli chcielibyście być w posiadaniu takiego instrumentu, musicie się pośpieszyć – wyprodukowano tylko 2000 gitar. Do każdej z nich dołączony będzie certyfikat autentyczności podpisany przez samego Iommiego oraz fotografia muzyka. Gitarę kupicie za 599 funtów.

Tony Iommi dowiadując się, że minęło już 20 lat od wydania płyty Black Sabbath „Forbidden”, powiedział:

"

Bardzo lubię ten album, ale nigdy nie byłem zadowolony z ogólnego brzmienia płyty, dlatego mam zamiar ją ponownie zmiksować zanim znów zostanie wydana. Nie wiem jednak kiedy to nastąpi, teraz dzieje się zbyt dużo rzeczy. "

No to już wiemy, co to za rzeczy i zdecydowanie możemy wybaczyć muzykowi. W końcu nie co dzień prezentuje się gitarę sygnowaną własnym nazwiskiem...

Magda Słomka
Tagi: Duperele Black Sabbath Tony Iommi