08.01.2019 10:48

Tool: Maynard James Keenan nagrał wokale na nowy album, ale jest nim sfrustrowany

Wokalista grupy Tool poinformował fanów o postępach w nagrywaniu nowego albumu. Nie obyło się jednak bez pesymistycznego komentarza.

Maynard James Keenan
foto: shutterstock.com

Coraz mniej osób wierzy w kolejne ogłoszenia o datach premiery nowego albumu Tool. Na następcę "10,000 Days" fani czekają od 2006 roku. Nadzieję nieco przywrócił album A Perfect Circle, który również powstał po gigantycznej przerwie, a spełnił oczekiwania większości słuchaczy. Jednak trzeba przyznać, że na ekipie Maynarda Jamesa Keenana spoczywa ogromna presja. Po 13 latach apetyt na nowe dźwięki od Toola urósł do ogromnych rozmiarów, a presja ciążąca nad zespołem jest spora. Nic dziwnego, że lidera grupy dopadła frustracja.

Maynard James Keenan sfrustrowany nowym albumem Tool

Na Twitterze Keenana ostatnio pojawiła się wiadomość dotycząca progresu w nagrywaniu nowego albumu. Muzyk zdradził, że nagrał na krążek wszystkie wokale:

"

Wokale na nowy album zostały nagrane już miesiące temu Potem przyszedł czas na trasę A Perfect Circle. Teraz zostało już tylko dograć brakujące dźwięki i rozpocząć długi proces miksów. Póki co zajmę się Pusciferem i trollowaniem fanów na FB zespołu. "

Jeden z użytkowników Twittera zareagował na tę wieść, nie obyło się bez trudnych pytań. Osoba kryjąca się za pseudonimem ACrowleybeast spytała Keenana, jak się czuje będąc muzykiem, który tkwi od tylu lat w projekcie, który nie potrafi skończyć tego, co zaczął. Odpowiedź muzyka była krótka i konkretna.

"

To jak powolna śmierć. "

Tool zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Po długich latach oczekiwania, ekipa Maynarda odwiedzi nasz kraj. Tool zagra koncert w Polsce w ramach Impact Festivalu. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca 2019 rokuw krakowskiej TAURON Arenie. Podczas imprezy wystąpi także Alice In Chains oraz Black Rebel Motorcycle Club.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Tool