Tool: Nowa płyta gotowa jest w 90 procentach

Aleksandra Degórska
27.06.2017 13:13
Tool: Nowa płyta gotowa jest w 90 procentach Fot. kadr z wideo

To jest naprawdę dobra informacja, bo niby ile trzeba jeszcze czekać na następcę krążka „10,000 Days”?

Ci, którzy czekają na nowy album Toola są naprawdę cierpliwi. Następcy „10,000 Days” jak nie było, tak nie ma, chociaż wiadomo, że kapela pracuje już od jakiegoś czasu nad nowym materiałem. Co więcej po 15 latach zespół dorobił się nowej strony internetowej - a to może oznaczać, że nowa płyta zbliża się wielkimi krokami.

Jest to bardzo możliwe tym bardziej, że basista Justin Chancellor zdradził, iż zespół powoli zbliża się już do końca jeśli chodzi o tworzenie nowej płyty:

Ostatnie tygodnie jesteśmy w trasie, można powiedzieć, że osiągnęliśmy nowy poziom. Jesteśmy podekscytowani atmosferą w zespole i zajmiemy się nowym albumem, gdy wrócimy do domu. Kapela jest na to gotowa.

Kolejne obietnice bez pokrycia? Tym razem według muzyka ukazanie się albumu jest naprawdę bliskie:

Mamy 90% albumu, to prawie jak trochę szalony projekt naukowy. Byliśmy bardzo wybredni wobec materiału, który chcieliśmy umieścić na nowej płycie i chcemy wydać coś naprawdę unikatowego. Posiadamy niezliczoną ilość materiału, jest to zupełnie inny projekt w porównaniu do poprzedniego. To było 11 tysięcy lat, o tak.

Czy zatem jest cień szansy na to, że nowa płyta Toola pojawi się na sklepowych półkach jeszcze w 2017 roku? Z tym zespołem nigdy nic nie wiadomo...

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.