05.08.2019 12:39

Tool bije rekordy popularności na serwisach streamingowych

Od kiedy dyskografia Toola jest dostępna na serwisach streamingowych, płyty zespołu biją rekordy popularności.

Tool
fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

2 sierpnia 2019 roku na serwisach streamingowych pojawiła się pełna dyskografia Toola. 29 lipca 2019 roku Maynard James Keenan był gościem podcastu Joe Rogana. To właśnie wtedy muzyk przyznał, że członkowie zespołu mają bardzo trudne charaktery i są bardzo uparci. Artyści postanowili jednak zdecydować się na umieszczenie swoich płyt w sieci. Teraz okazuje się, że to było bardzo dobre posunięcie.

Płyty Toola biją rekordy popularności na serwisach streamingowych

"Lateralus" to krążek wydany w maju 2001 roku. Album zdobył nawet platynę. Co ciekawe, na iTunes bije rekordy popularności. Album, na którym dostępne są takie kompozycje jak "Schism" i "Parabola" jest obecnie konkurencją dla Billie Eilish, muzyki z "Once Upon a Time in Hollywood" czy ścieżki dźwiękowej "Króla Lwa". Co więcej, 5 utworów Toola jest na liście najczęściej pobieranych numerów. Mowa o "Schism", "Forty Six & 2", "Stinkfist", "Ænema", i "Vicarious".

Tool
Tool
Przeczytaj także Adam Jones ujawnia szczegóły dotyczące najnowszego albumu Toola

"Fear Inoculum" będzie już piątym studyjnym albumem Toola. Premiera odbędzie się 30 sierpnia 2019 roku. Ostatni krążek zespołu ujrzał światło dzienne 13 lat temu. Grupa podzieliła się z fanami na razie dwoma nowymi piosenkami. Mowa o "Invincible" i "Descending", które zostały zagrane na jednym z koncertów.

Zobacz także: Czy wiesz, że: Justin Bieber jest fanem Toola

Tagi: Tool Maynard James Keenan