24.11.2015 14:11

Tool ma 20 nowych utworów

To już pewne: nowy album Toola naprawdę powstaje. Zespół ma coraz więcej gotowego materiału. Jak o postępujących pracach wypowiada się Adam Jones?

Tool ma 20 nowych utworów
foto: materiały prasowe

Gitarzysta już wcześniej przekonywał fanów, że muzycy są zajęci nagraniami, publikując na swoim Instagramie serię zdjęć ze studia. Dzięki jego materiałom mieliśmy nawet okazję usłyszeć pierwsze dźwięki, które być może trafią na kolejny album Toola.

Adam Jones zdradzał wtedy, że zespół ma już przygotowane 11 utworów (w tym jeden ukończony). Teraz ta liczba wzrosła prawie dwukrotnie. Oczywiście zespół nie umieści na albumie wszystkich 20 kawałków, daje mu to jednak szerokie pole do popisu w kwestii wyboru najlepszych.

"

Mamy teraz prawdopodobnie 20 potencjalnych utworów. Po prostu jamujemy. Ale nie ma nic lepszego niż mieć za dużo świetnych numerów. "

Zespół jest w stałym kontakcie z Maynardem Jamesem Keenanem, który - mimo licznych obowiązków - napisał już część tekstów. Pozwala mu na to Dropbox, dzięki któremu muzycy mogą na bieżąco wymieniać się plikami. A sami tylko oczekują, kiedy dany utwór zostanie ukończony.

"

Nie komponuję głównych motywów, póki utwór nie jest gotowy. Maynard może pisać teksty, ale póki kawałek nie jest skończony i nie wie, jakie jest zakończenie, cały czas dopracowuje flow. "

Jones wierzy w nowy materiał i przekonuje, że muzycy od dawna nie mogli się doczekać, aż znów będą ze sobą współpracować. Ich odmienny gust i podejście do grania sprawiają, że ich wspólna praca daje tylko więcej satysfakcji.

"

To, co teraz tworzymy, jest powalające. Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać, aż ukończymy ten album. "

Tool zagra w styczniu 2016 roku serię koncertów po Stanach Zjednoczonych. Towarzyszyć mu będzie kultowy Primus oraz industrialni debiutanci z 3TEETH.

Czy zespół wykona na żywo jakieś nowe kompozycje? Jest to całkiem prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że już w październiku 2015 roku zagrał premierowy utwór „Descending”.

Myślicie, że grupa wyrobi się z nowym materiałem w przyszłym roku?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Tool