08.11.2017 11:04

Tool nagrał nową wersję utworu „Opiate”

Największe leniuchy świata rocka w końcu weszły do studia!

Tool nagrał nową wersję utworu „Opiate”
foto: kadr z wideo

Zespół Tool każe czekać fanom na swój nowy album już 11 lat. Co jakiś czas słyszymy jakieś strzępki informacji o następcy „10.000 Days”, ale nigdy nie wynika z nich nic konkretnego.

Nagraniowe lenistwo zespołu Maynarda Jamesa Keenana stała się wręcz obiektem żartów w rockowej społeczności. Kiedyś symbolem opieszałości był powstający ponad 20 lat album Guns N’ Roses, „Chinese Democracy”, dziś jest nim niezatytułowany jeszcze piąty studyjny krążek Toola.

Ale wygląda na to, że w końcu muzykom udało się coś nagrać. Niestety, nie jest to premierowy materiał, ale lepsze coś, niż nic. Gitarzysta Adam Jones obwieścił na Instagramie, że Tool ponownie zarejestrował klasyczny utwór „Opiate” z tak samo zatytułowanej debiutanckiej EP z 1992. Adam ujawnił, że zespół nieco zmienił aranżację i wydłużył utwór. Zapowiedział również, że utworowi będzie towarzyszył teledysk. 

"

Nagraliśmy niedawno nową wersję „Opiate”. Napisaliśmy nowy break down, który trwa około 5 minut dłużej w środku piosenki. Myślę, że w sieci są już jego wersje live. Dominic Hailstone stworzył (niewydane) Ostateczne Wideo do tego utworu. "

Jak na razie, możemy posłuchać jedynie drobnego fragmentu w krótkim filmiku na Instagramie Adama:

Tak jak napisał gitarzysta Toola, na YouTube znaleźć już można koncertowe rejestracje tego utworu w nowej wersji.

Jones nie zdradził, czy ten „autocover” jest w jakiś sposób zapowiedzią nowej płyty. Na temat ostatnich działań Toola w studiu nie wypowiedział się jeszcze Maynard James Keenan. Wokalista przyznał, że powodem opieszałości zespołu jest perfekcjonizm kolegów, którzy cyzelują każdy dźwięk.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Tool