13.06.2018 11:08

Tool nie wyda nowej płyty w 2018 roku. Maynard James Keenan zdradził, kiedy ukaże się album

Czy fani Toola to wytrzymają? Najwidoczniej kapela Maynarda Jamesa Keenana nie śpieszy się w studiu nagraniowym.

Maynard James Keenan
foto: kadr z wideo

Tool długo nagrywa nową płytę. No cóż, okazuje się, że będziemy musieli dłużej poczekać na studyjne wydawnictwo. W 2006 roku ukazał się album „10.000 Days” i na tym na razie stanęło jeśli chodzi o dyskografię zespołu.

Z tempa nagrywania nowej płyty śmieją się nie tylko internauci, ale chyba i sam Maynard James Keenan podchodzi do sprawy z ironicznym uśmiechem. Już raz wykrzyknął ze sceny do kolegów z kapeli, żeby zagęszczali ruchy i w końcu nagrali swoje partie na nową płytę.

Tool: kiedy pojawi się nowa płyta?

11 czerwca 2018 podczas odbierania nagrody na gali Metal Hammer Golden Gods wokalista podziękował za wyróżnienie i zdradził, czym będzie się zajmować w najbliższej przyszłości:

"

Nie znalazłbym się w tym miejscu, gdyby nie wy, bardzo wam za to dziękuję. Cały czas wykonuję dużo pracy, sporo też zrobiłem. Teraz zajmę się nagrywaniem płyty i mogę zdradzić, że poznacie nową muzykę w przyszłym roku. "

Posłuchajcie jego wypowiedzi:

I jak się tutaj nie zdenerwować! Jeszcze na początku marca 2018 Adam Jones ogłosił, że Tool wchodzi do studia, by nagrywać swój piąty studyjny album. Natomiast Danny Carey zapowiadał, że wydawnictwa możemy się spodziewać jeszcze przed majem 2018. Jednak jak widać trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jak nie Tool, to przynajmniej A Perfect Circle

Na pocieszenie humoru możemy sięgnąć po nowe wydawnictwo A Perfect Circle - zespołu Maynarda Jamesa Keenana i Billy'ego Howerdela. 20 kwietnia 2018 ukazał się 4. studyjny album grupy zatytułowany „Eat The Elephant”.

Natomiast 15 grudnia 2018 A Perfect Circle po raz pierwszy w karierze zagra koncert w Polsce. Występ odbędzie się w TAURON Arena Kraków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tool A Perfect Circle