Tool odzyskuje mowę

Magda Słomka
13.10.2014 15:48
Tool odzyskuje mowę Fot. materiały prasowe

Niespodziewane zwroty akcji, seria dramatów, niekorzystne okoliczności – to przeciwności z jakimi spotykał się zespół Tool, a co za tym idzie – ich zniecierpliwieni fani. Będzie lepiej?

Piąty album rodzi się w bólach, ale ujrzy światło dzienne – taką informację wywnioskować można patrząc na serię aktualizacji tworzoną przez grupę. Na oficjalnej stronie zespołu pojawiła się nowina, że prace nad płytą „ładnie postępują”. No to ładnie – w końcu fani czekają na nowy krążek już osiem lat. Kolejna zaskakująca wiadomość – w proces ma być zaangażowany perkusista King Crimson - Pat Mastelotto.

Gitarzysta Toola, Adam Jones, kilka dni temu umieścił na Instagramie tajemnicze zdjęcie ze studia i podpisał je „#SmokeOnTheHorizon”. Według fanów może to być tytuł jednego z nowych kawałków Toola, a także odniesienie do utworu Deep Purple - „Smoke On The Water”. Trop może się zgadzać, ponieważ muzycy zapowiedzieli najnowszą płytę jako bardziej metalową i pełną „dobrych, krwawych riffów”.

tool instagram

Dlaczego tak długo każą czekać?

W czerwcu Jones przyznał:

Fani są na nas wkurzeni. I choć część mnie jest samolubna i mówi „Wcale nie robię tego dla nich”, to czas, żeby w końcu zrozumieli co się dzieje.

Ostatnia aktualizacja informacji podawanych przez zespół ujawniła prawdziwą przyczynę tak długiej przerwy w nagraniach. Członkowie zespołu przyznali, że są zaplątani w niezwykle skomplikowany pozew sądowy dotyczący praw autorskich należących do artystów. Sprawa toczy się o miliony dolarów.

Całość jest bardzo przygnębiająca. Minusem jest to, że kwestie prawne są bardzo czasochłonne. Poza tym, jesteśmy coraz starsi i mamy inne priorytety, więc ciężko jest zebrać zespół i ustalić wspólnie solidny grafik. Niektórzy mają teraz dzieci. Jest też wiele innych czynników, które się pojawiają. Jeśli spojrzeć na to wszystko jak na całość, to jest to coś, co stresuje ludzi i wydaje się jeszcze bardziej przerażające.

Kolejnym skrawkiem informacji, jest wiadomość o tym, że jeden z utworów na płycie ma trwać dłużej niż 10 minut.

Ostatni studyjny krążek zespołu to „10,000 Days” wydany w 2006 roku. Przypomnijcie sobie zamierzchłe czasy i obejrzyjcie wideo do singla „Vicarious”:

Tęsknicie?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.