08.05.2019 13:30

Tool ogłosił datę premiery nowego albumu

Płyta Toola zbliża się wielkimi krokami... i nie jest to wcale żart!

Tool
foto: kadr z wideo

Fani Toola sądzili, że już nigdy nie usłyszą nowego materiału kapeli, jednak w 2019 roku wszelkie znaki na niebie i Ziemi zaczęły wskazywać na to, że w końcu coś się ruszy. Na początku maja 2019 gitarzysta Adam Jones udostępnił film z nieznanymi wcześniej riffami i co więcej na Spotify oraz Apple Music pojawiły się oficjalne konta Toola.

Tool ogłosił datę premiery nowego albumu

Prawdziwe święto wydarzyło się 5 maja 2019 roku na koncercie Toola na festiwalu Welcome to Rockville na Florydzie. Wówczas muzycy dotrzymali obietnicy i zagrali nowe utwory z nadchodzącej płyty. Na ten szczególny moment fani czekali aż 13 lat. Na koncercie grupa wykonała kawałki zatytułowane "Descending" i "Invincible". Natomiast 7 maja 2019 na koncercie Toola w Birmingham w stanie Alabama kapela podzieliła się z fanami informacją o dacie premiery nowego albumu.

Maynard James Keenan
Maynard James Keenan
Przeczytaj także Tool znowu strollował fanów. Zespół opublikował niemal 40-minutowy "utwór"

Jesteście cierpliwi? Będziecie musieli jeszcze poczekać do 30 sierpnia 2019, bo to właśnie wtedy pojawi się nowy album Toola. Maynard James Keenan zachęcił wszystkich, by się dzielili informacją z innymi za pośrednictwem social mediów - i tak też się stało.

Tool na koncercie w Polsce w 2019

Polscy fani Toola będą mogli już niedługo posłuchać nowych piosenek zespołu na koncercie kapeli w naszym kraju. Tool zagra 11 czerwca 2019 roku w ramach Impact Festival 2019 w Krakowie w Tauron Arenie. Na imprezie zaprezentują się również Alice in Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

Tagi: Rock News Tool