Tool ogłosił datę premiery nowego albumu

08.05.2019 13:30
Tool ogłosił datę premiery nowego albumu Fot. kadr z wideo

Płyta Toola zbliża się wielkimi krokami... i nie jest to wcale żart!

Fani Toola sądzili, że już nigdy nie usłyszą nowego materiału kapeli, jednak w 2019 roku wszelkie znaki na niebie i Ziemi zaczęły wskazywać na to, że w końcu coś się ruszy. Na początku maja 2019 gitarzysta Adam Jones udostępnił film z nieznanymi wcześniej riffami i co więcej na Spotify oraz Apple Music pojawiły się oficjalne konta Toola.

Tool ogłosił datę premiery nowego albumu

Prawdziwe święto wydarzyło się 5 maja 2019 roku na koncercie Toola na festiwalu Welcome to Rockville na Florydzie. Wówczas muzycy dotrzymali obietnicy i zagrali nowe utwory z nadchodzącej płyty. Na ten szczególny moment fani czekali aż 13 lat. Na koncercie grupa wykonała kawałki zatytułowane "Descending" i "Invincible". Natomiast 7 maja 2019 na koncercie Toola w Birmingham w stanie Alabama kapela podzieliła się z fanami informacją o dacie premiery nowego albumu.

Przeczytaj także

Jesteście cierpliwi? Będziecie musieli jeszcze poczekać do 30 sierpnia 2019, bo to właśnie wtedy pojawi się nowy album Toola. Maynard James Keenan zachęcił wszystkich, by się dzielili informacją z innymi za pośrednictwem social mediów - i tak też się stało.

Tool na koncercie w Polsce w 2019

Polscy fani Toola będą mogli już niedługo posłuchać nowych piosenek zespołu na koncercie kapeli w naszym kraju. Tool zagra 11 czerwca 2019 roku w ramach Impact Festival 2019 w Krakowie w Tauron Arenie. Na imprezie zaprezentują się również Alice in Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.