18.05.2017 10:22

Tool po 15 latach zmienił stronę internetową

Czy znajdziemy na niej jakieś dowody postępujących prac nad następcą „10,000 Days”?

Tool po 15 latach zmienił stronę internetową
foto: toolband.com

Strona internetowa to bardzo ważna wizytówka każdego zespołu. W dzisiejszych czasach - obok profilu na Facebooku - pewnie najważniejsza. To właśnie z niej fani dowiadują się o koncertach ulubionej kapeli i szukają oficjalnych potwierdzeń każdej wiadomości, którą znajdą w internecie.

Oficjalna witryna Toola zasadniczo bardzo dobrze oddawała status zespołu w ostatnich latach: poza dodawaniem newsów o występach i sporadycznym mailingiem, nie działo się na niej nic ciekawego. Nawet w kwestii ewentualnych prac nad 5. płytą więcej zdradzał już Instagram Adama Jonesa.

Jeśli liczyliście, że teraz pod adresem www.toolband.com znajdziecie obszerny dokument o tym, co działo się w zespole przez ostatnie 11 lat, to niestety musimy Was rozczarować. Faktem jednak jest, że strona doczekała się pierwszej większej aktualizacji od 2002 roku.

W internecie 15 lat to szmat czasu, nowa wersja jest więc całkiem rewolucyjna. Strona wreszcie nie odstaje od dzisiejszych standardów cyberprzestrzeni, a przede wszystkim: jest responsywna. Niestety, pod względem zawartości pozostawia sporo do życzenia - wciąż brak na niej  info o następcy „10,000 Days”...

toolsite

Początkowo można było gdybać, czy aby Maynard James Keenan i spółka czegoś tutaj nie zaszyfrowali. W dziale z dyskografią brakowało ostatniego albumu, „Lateralus” był zaś podany z datą wydania 2017... Najwyraźniej były to jednak zwykłe pomyłki, który już zostały naprawione.

Mimo to czekamy, aż fani wywrócą kod źródłowy nowej witryny na drugą stronę w poszukiwaniu jakichkolwiek wskazówek co do nowego materiału. Nasz pobieżny rzut okiem nic nie wykazał, ale maniacy teorii spiskowych na pewno coś znajdą. A ich w końcu pośród miłośników Toola nie brakuje...

Jak Wam się podoba nowa strona Toola?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Tool