Tool po raz pierwszy zagrał "7empest" na żywo [WIDEO]

20.02.2020 14:38
Tool po raz pierwszy zagrał "7empest" na żywo [WIDEO] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

18 lutego 2020 roku w Australii grupa Tool po raz pierwszy wykonała na żywo utwór "7empest" z ich najnowszej płyty "Fear Inoculum".

Tool niejednokrotnie prosił swoich fanów o nieużywanie telefonów podczas ich koncertów. Niestety chęć zrobienia fotki czy nagrania filmu z występu idoli była silniejsza niż poczucie obowiązku spełnienia prośby. Zespół zaczął zatem stosować bardziej poważne środki przeciwdziałające lasom kolorowych ekranów na koncertach. Muzycy ostrzegli, że osoby używające telefonów, będą wypraszane z sali. Mimo to fanom nadal udaje się rejestrować z ukrycia fragmenty koncertów Toola.

Tool wykonał "7empest" po raz pierwszy na żywo

Kilka z nich trafiło do sieci po koncercie zagranym 18 lutego 2020 roku w Sydney w Australii. Muzycy zagrali wówczas po raz pierwszy na żywo utwór "7empest".

Przeczytaj także

Kompozycja z albumu "Fear Inoculum" przyniosła zespołowi nagrodę Grammy. Podczas odbierania nagrody Danny Carey uznał, że to zaszczyt, że w dzisiejszych czasach ludzie są w stanie skupić uwagę na piosence, która ma 12 minut. Tak utwór brzmi na żywo:

W jednym z wywiadów dla Visions, basista Toola przyznał, że riff, który słyszymy w kompozycji nie jest nowy. Adam Jones napisał go ponad dwie dekady temu, a muzycy próbowali wykorzystać go już podczas tworzenia krążka "10 000 days".

Zobacz też: Oto wyjątkowy cover "Invincible" Toola. Użyto między innymi podwójnej gitary 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.