20.02.2020 14:38

Tool po raz pierwszy zagrał "7empest" na żywo [WIDEO]

18 lutego 2020 roku w Australii grupa Tool po raz pierwszy wykonała na żywo utwór "7empest" z ich najnowszej płyty "Fear Inoculum".

Tool
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Tool niejednokrotnie prosił swoich fanów o nieużywanie telefonów podczas ich koncertów. Niestety chęć zrobienia fotki czy nagrania filmu z występu idoli była silniejsza niż poczucie obowiązku spełnienia prośby. Zespół zaczął zatem stosować bardziej poważne środki przeciwdziałające lasom kolorowych ekranów na koncertach. Muzycy ostrzegli, że osoby używające telefonów, będą wypraszane z sali. Mimo to fanom nadal udaje się rejestrować z ukrycia fragmenty koncertów Toola.

Tool wykonał "7empest" po raz pierwszy na żywo

Kilka z nich trafiło do sieci po koncercie zagranym 18 lutego 2020 roku w Sydney w Australii. Muzycy zagrali wówczas po raz pierwszy na żywo utwór "7empest".

Brooke C
Brooke C
Przeczytaj także Nastolatka zachwyca coverami gwiazd metalu. Zobacz jej wykonania hitów na perkusji

Kompozycja z albumu "Fear Inoculum" przyniosła zespołowi nagrodę Grammy. Podczas odbierania nagrody Danny Carey uznał, że to zaszczyt, że w dzisiejszych czasach ludzie są w stanie skupić uwagę na piosence, która ma 12 minut. Tak utwór brzmi na żywo:

W jednym z wywiadów dla Visions, basista Toola przyznał, że riff, który słyszymy w kompozycji nie jest nowy. Adam Jones napisał go ponad dwie dekady temu, a muzycy próbowali wykorzystać go już podczas tworzenia krążka "10 000 days".

Zobacz też: Oto wyjątkowy cover "Invincible" Toola. Użyto między innymi podwójnej gitary 

Tagi: Rock News Tool