13.08.2019 12:55

Tool pobił rekord swoim nowym singlem, a płyta "Aenima" wróciła na listę Top 10 Billboardu

7 sierpnia 2019 roku ukazał się pierwszy od 13 lat singiel grupy Tool. W niecały tydzień utwór pobił rekord zestawienia Billboard

Tool
foto: Antyradio.pl/Romana Makówka

Sierpień to dla grupy Tool naprawdę dobry miesiąc. Muzycy ledwo zdążyli udostępnić swoją muzykę na serwisach streamingowych, a już osiągnęli ogromne wyniki odtworzeń. Aktualnie najpopularniejsze utwory grupy jedynie w serwisie Spotify osiągnęły przeszło 3 miliony odsłuchań. Co więcej, w pierwszym tygodniu od publikacji 5 utworów Toola trafiło na listę najczęściej pobieranych kompozycji za pośrednictwem iTunes, a album "Lateralus" z 2001 roku stanowi obecnie konkurencję dla Billie Eilish, muzyki z "Once Upon a Time" czy soundtracku z "Króla Lwa". A to nadal nie koniec sukcesów.

Tool "Fear Inoculum" pobił rekord Billboardu

Chociaż pierwszy singiel promujący najnowszą płytę Toola podzielił fanów, bije on rekordy popularności. Utwór "Fear Inoculum" jest najdłuższym w historii numerem, który znalazł się na liście Billboard Hot 100. - trafił na 93. miejsce mając przeszło 10 minut czasu trwania. Ponadto w zaledwie kilka dni po premierze kompozycja została odsłuchana przez użytkowników Spotify niemal 4,5 miliona raza. 

Tool
Tool
Przeczytaj także Tool wyda niecodzienną wersję nowej płyty. Dołączy do CD między innymi ekran HD i głośnik

Przy okazji nowego materiału i rozgłosu w związku z jego premierą planowaną na 30 sierpnia 2019 roku słuchacze ponownie zainteresowali się także poprzednimi albumami formacji. Dzięki temu drugi krążek Toola - "Aenima" wrócił na listę Billboard 200 i zajął na niej 10. miejsce. Odkąd pełna dyskografia została udostępniona w serwisach streamingowych, sprzedaż albumu wzrosła o 5,900%.

Zobacz też: Maynard James Keenan opowiedział o nowym albumie Toola

Tagi: Rock News Tool