Tool pobił rekord swoim nowym singlem, a płyta "Aenima" wróciła na listę Top 10 Billboardu

13.08.2019 12:55
Tool pobił rekord swoim nowym singlem, a płyta "Aenima" wróciła na listę Top 10 Billboardu Fot. Antyradio.pl/Romana Makówka

7 sierpnia 2019 roku ukazał się pierwszy od 13 lat singiel grupy Tool. W niecały tydzień utwór pobił rekord zestawienia Billboard

Sierpień to dla grupy Tool naprawdę dobry miesiąc. Muzycy ledwo zdążyli udostępnić swoją muzykę na serwisach streamingowych, a już osiągnęli ogromne wyniki odtworzeń. Aktualnie najpopularniejsze utwory grupy jedynie w serwisie Spotify osiągnęły przeszło 3 miliony odsłuchań. Co więcej, w pierwszym tygodniu od publikacji 5 utworów Toola trafiło na listę najczęściej pobieranych kompozycji za pośrednictwem iTunes, a album "Lateralus" z 2001 roku stanowi obecnie konkurencję dla Billie Eilish, muzyki z "Once Upon a Time" czy soundtracku z "Króla Lwa". A to nadal nie koniec sukcesów.

Tool "Fear Inoculum" pobił rekord Billboardu

Chociaż pierwszy singiel promujący najnowszą płytę Toola podzielił fanów, bije on rekordy popularności. Utwór "Fear Inoculum" jest najdłuższym w historii numerem, który znalazł się na liście Billboard Hot 100. - trafił na 93. miejsce mając przeszło 10 minut czasu trwania. Ponadto w zaledwie kilka dni po premierze kompozycja została odsłuchana przez użytkowników Spotify niemal 4,5 miliona raza. 

Przeczytaj także

Przy okazji nowego materiału i rozgłosu w związku z jego premierą planowaną na 30 sierpnia 2019 roku słuchacze ponownie zainteresowali się także poprzednimi albumami formacji. Dzięki temu drugi krążek Toola - "Aenima" wrócił na listę Billboard 200 i zajął na niej 10. miejsce. Odkąd pełna dyskografia została udostępniona w serwisach streamingowych, sprzedaż albumu wzrosła o 5,900%.

Zobacz też: Maynard James Keenan opowiedział o nowym albumie Toola

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.