20.11.2015 17:38

Tool pomaga zebrać pieniądze na perkusję

Grupa Tool... nadal nie informuje o postępach związanych z nowym albumem. Zamiast tego muzycy wspierają zbiórkę na jednym z portali crowdfundingowych. 

Tool pomaga zebrać pieniądze na perkusję
foto: kadr z wideo

Projekt, o którego wsparcie poprosił Tool na swoim profilu facebookowym, nosi nazwę Mandala Drum V3 System. Jego wynalazcą jest Vince DeFranco, który w przeszłości współpracował z zespołem - jego nazwisko znajdziemy na albumie „Lateralus”, gdzie wymieniony jest jako jedna z osób odpowiedzialnych za miksowanie materiału.

Tak Tool zachęca na Facebooku do wsparcia idei:

Czym jest urządzenie, na które Tool pomaga zebrać pieniądze? W skrócie można je określić jako miniaturową perkusję z ogromną ilością sampli, zapewniającymi możliwość wybrania praktycznie dowolnego brzmienia z programowalnymi padami.

Zobaczcie, jak Mandalę opisuje jej twórca, Vince DeFranco:

Ci, którzy zdecydują się wpłacić najwyższą przewidzianą przez twórców kwotę 2 999 dolarów dostaną urządzenie na własność. 8 dni pozwoliło jego wynalazcom na zebranie ponad 30 tysięcy dolarów. Celem, jaki założyli sobie pomysłodawcy, jest 150 tysięcy dolarów - koniec zbiórki został zaplanowany na 18 grudnia 2015 roku.  

Muzycy Toola zajmują się wieloma rzeczami, tylko nie tym, czego najbardziej oczekują od nich fani – to znaczy nagrywaniem materiału na nowy album. Pod koniec października 2015 roku Tool zagrał przebrany za Led Zeppelin, a wcześniej lider grupy Maynard James Keenan nazwał swoich fanów „niedorozwiniętymi”. Zespół rozbudził oczekiwania swoich wielbicieli tajemniczym komunikatem na stronie internetowej, który jednak oznaczał... rozpoczęcie sprzedaży koców z logiem zespołu. 

Co sądzicie o urządzeniu, które reklamuje Tool?

Michał Miernik