20.08.2019 12:11

Tool tak naprawdę nie ujawnił prawdziwej okładki "Fear Inoculum"?

Grafika, którą zaprezentował Tool wcale nie jest okładką ich nowego albumu? Fani i dziennikarze przestali wierzyć muzykom i mają swoją teorię.

Tool
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

30 sierpnia 2019 roku to najbardziej wyczekiwana data fanów Toola od lat. Zespół zapowiedział, że wówczas ukaże się ich najnowszy album "Fear Inoculum". Artyści od miesięcy nie mogą opędzić się od dziennikarzy i słuchaczy, którzy próbują wyciągnąć od nich jak najwięcej szczegółów związanych z krążkiem. W sieci pojawiła się już tracklista albumu, a wcześniej mogliśmy wysłuchać singla promującego materiał oraz zobaczyć okładkę płyty. Ale czy na pewno?

Tool - Fear Inoculum. Muzycy nie ujawnili prawdziwej okładki?

Jak zauważa Metal Injection istnieje szansa, że grafika, która pojawia się w sieci i jest uznawana za okładkę nowej płyty Toola, wcale nią nie jest. Od 2006 roku bowiem zespół co jakiś czas nabijał się z fanów i podawał fałszywe informacje na temat szczegółów nowego krążka.

Tool
Tool
Przeczytaj także Tool pobił rekord swoim nowym singlem, a płyta "Aenima" wróciła na listę Top 10 Billboardu

Dziennikarze szukają potwierdzenia teorii w słowach Adama Jonesa, który w wywiadzie z magazynem Revolver opowiedział dokładnie, co znajdzie się na okładce stworzonej przez Alexa Greya.

"

Okładka miała ukazywać dwie strony czegoś - dobro i zło, światło i ciemność, yin i yang. Między tym wszystkim miała przepływać sieć, która łączy te skrajności. O tym jest większość naszych utworów. To obserwacja życia i wyborów, których wszyscy dokonujemy. "

Fani, którzy już dawno przestali ufać członkom Toola, zaczęli dopytywać o okładkę samego twórcę. Odpowiedzi Alexa Greya wylądowały na portalu reddit.com, gdzie artysta potwierdził, że grafika ma coś wspólnego z ostateczną wersją okładki. Jednak nie zapewnił zainteresowanych, że znana już na całym świecie grafika trafi na front albumu "Fear Inoculum".

Użytkownik john_jpg spytał czy prezentowana grafika to okładka płyty czy tylko singla, ponieważ zespół nie wyraził się dość jasno na ten temat w mediach społecznościowych. Odpowiedź była dość tajemnicza.

"

Po części obydwu. "

Osoba kryjąca się pod nazwą ordep.soulo uznała, że Grey jest odpowiednim artystą do stworzenia okładki Toola, jednak fan miał uwagi dotyczące nowego, jego zdaniem dziwnego, loga.

Alex Grey po raz kolejny podał w wątpliwość czy fikuśne logo i cała reszta grafiki zostanie z Toolem na dłużej. Napisał:

"

Po prostu poczekaj, wtedy zobaczysz. "

reddit

Zobacz też: Komentarze fanów Toola wymknęły się spod kontroli. Liderowi grupy grożono śmiercią 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Tool