04.05.2015 09:55

Tool udostępnił pierwsze dźwięki z nowego albumu!

Zespół intensywnie pracuje nad następcą krążka 10,000 Days. Zobaczcie pierwsze efekty ich pracy...

Tool udostępnił pierwsze dźwięki z nowego albumu!
Foto: materiały prasowe

Po zakończeniu procesu sądowego, Tool zapowiedział, że prace nad tworzeniem albumu znacznie przyspieszą. Zespół podsyca ciekawość fanów publikując pierwsze materiały ze studia. Dotychczas wiedzieliśmy tylko, że Tool dzieli studio z Motörhead. Teraz możemy zobaczyć, jak nad ich nowym materiałem pracuje producent odpowiadający za brzmienie „10,000 Days” - Joe Barresi.

To jednak nie wszystko. Gitarzysta zespołu, Adam Jones opublikował na swoim instagramie krótki filmik. Wideo przedstawia go grającego na dziwnym instrumencie strunowym. Najprawdopodobniej jest to fragment nowej płyty zespołu. 

Jones zapowiada, że Tool ma przygotowane 11 utworów, w tym jeden ukończony. Zdradził też, jakie brzmienie będzie miał nadchodzący album. 

"

Niektóre fragmenty są bardzo ciężkie. Część jest skomplikowana. Znajdzie się na nim kilka klimatycznych momentów. Zdecydowanie jest to Tool. "

Muzyk ogłosił wstępnie, że płyta ukaże się pod koniec tego roku. Mówi jednak, że nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do tego terminu.

"

Skupiamy się na tym, by nie słuchać krytyki i nie martwić się czasem. Zamiast tego chcemy po prostu nagrać dobry album, z którego będziemy zadowoleni. "

Od wydania ostatniej płyty Tool minęło już 9 lat. James Maynard Keenan przestrzega jednak, że dżentelmenów nie można popędzać. Fani będą musieli poczekać na nową płytę jeszcze co najmniej kilka miesięcy.  

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Tool