Tool wreszcie wszedł do studia i nagrywa album
Maciej Koprowicz
06.03.2018 10:52
Tool wreszcie wszedł do studia i nagrywa album Fot. Instagram, kadr z wideo

Potwierdziły się deklaracje Adama Jonesa, który zapowiadał, że w marcu 2018 jego zespół rozpocznie nagrywanie najbardziej oczekiwanej płyty roku.

W świecie rocka zespół Tool jest synonimem opieszałości i perfekcjonizmu. Choć istnieje od 1990 roku, przez 28 lat działalności nagrał zaledwie cztery pełnowymiarowe albumy. Na następcę „10.000 Days” czekamy już 12 lat.

O „nowym albumie Toola” mówi się od kilku lat, ale do niedawna nic z tego nie wynikało. Mityczny krążek stał się obiektem żartów bezlitosnych internautów. Ale w ostatnich miesiącach temat odżył – muzycy potwierdzili, że tworzą nową muzykę, a w 2018 ma się pojawić płyta.

Perkusista Danny Carey początkowo sugerował, że może się ukazać w pierwszej połowie 2018 roku, może nawet przed majem. Gitarzysta Adam Jones zapewnił, że w marcu 2018 Tool wejdzie do studia nagrywać.

Rzeczywiście, słowa Adama się potwierdziły – Tool pracuje od 5 marca 2018 w studiu, a dowodem na to jest zabawny, króciutki filmik na Instagramie gitarzysty, podpisany znacząco: „Day 1” (Dzień pierwszy).

Zaprzyjaźnieni z Toolem muzycy, Tom Morello i Nergal donosili, że już słyszeli nowe nagrania. Wiadomo też, że do jednego z utworów powstaje teledysk. Miejmy nadzieję, że prace nad płytą potrwają krócej, niż 10 tysięcy dni…

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.