Tool wydał nowy album „IllutionWorld”? Tak przynajmniej twierdzi Google Alert

Maciej Koprowicz
17.07.2018 10:25
Tool wydał nowy album „IllutionWorld”? Tak przynajmniej twierdzi Google Alert Fot. Gregg DeGuire/PictureGroup/EAST NEWS

Google nieźle strollował fanów zespołu Maynarda Jamesa Keenana, ujawniając tytuł jego długo oczekiwanego albumu.

Niestety, jak to zwykle bywa w przypadku Toola, to był tylko fałszywy alarm… Fani Toola korzystający z usługi Google Alert musieli przeżyć niemały szok, gdy 16 lipca 2018 otrzymali powiadomienie, że to jest ten dzień. Dzień, w którym Tool wreszcie wydał nowy album.

Google podał również tytuł krążka i tracklistę. Piąty album Toola miał nazywać się „IllutionWorld”, a wśród zawartych na nim utworów miały znaleźć się m.in. „Illution, Pt. 2”, „Tosis” i „Chillin&emo”.

Ten ostatni tytuł musiał jednak dać prawdziwym fanom mocno do myślenia. Tak samo jak podane przez Google czasy trwania utworów – 2:32, 3:14, 1:48… Jak na zespół, którego specjalnością są kawałki powyżej 7 minut, to jednak trochę krótko.

Dociekliwi internauci postanowili zatem odkryć prawdę. Okazało się – a to niespodzianka – że Tool wcale nie wydał 16 lipca 2018 płyty. Album „IllutionWorld” to dzieło rapera o pseudonimie TOOL$, a powiadomienie to jedynie efekt błędu Google’a.

Tool – kiedy nowy album?

Piąty album studyjny zespołu Tool to z pewnością jedno z najbardziej wyczekiwanych przez fanów rocka wydawnictw. Po całych miesiącach spekulacji, Adam Jones w marcu 2018 ujawnił, że zespół naprawdę wszedł do studia, by nagrywać nowy materiał. Choć Danny Carey zapowiadał, że płyta ukaże się przed majem 2018, to jak zwykle obietnica okazała się bez pokrycia. Nawet Maynard James Keenan jest zirytowany opieszałością kolegów – podczas koncertu w maju 2018 ze sceny poprosił ich, by wzięli się do roboty. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.