Tool wyznacza nowe żółwie tempo

Urszula Drabińska
14.01.2015 13:44
Tool wyznacza nowe żółwie tempo Fot. materiały prasowe

Tool się nie śpieszy. Tool ma czas. I zakończenie jednej piosenki na nową płytę, która ukaże się…

… co najmniej w 2030 roku. Przynajmniej zdaniem niektórych fanów. Sądząc po tempie prac, nie zdziwilibyśmy się, gdyby tak było.

Nowy krążek miał ukazać się w 2012 roku. Latem 2013 roku muzycy zapowiadali premierę nowej płyty już na kolejny rok. Gdy ten dobiegał końca, w październiku 2014 roku gitarzysta Adam Jones wrzucił na Instagram zdjęcie ze studia nagraniowego. Wydawało się, że w końcu robi się poważnie, a tu nagle znów trzy miesiące ciszy.

puckdanny

Co za szczęście, że kilka dni temu, w niedzielę 11 stycznia, administrator oficjalnej strony zespołu na meczu hokeja w Los Angeles przypadkiem spotkał perkusistę Danny’ego Carey’a. Nie byłby sobą (czyli fanem Toola), gdyby nie spytał, co z nową płytą.

Powiedział mi, że kilka dni temu ADAM wpadł do loftu z zakończeniem jednej piosenki, które wszystkim się spodobało. Zatem, może zakończyła się aranżacja muzyczna kolejnego utworu TOOLA… Chyba że czasem najpierw piszą zakończenie piosenki?

Niemal taka sama wiadomość pojawiła się kilkadziesiąt minut później na fanpage’u zespołu na Facebooku.

tool-fb

A co, jeśli Tool właśnie zaczyna pisać od końca? Nadzieja tylko w „Interstellar”?

waiting-for-Tool

Na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się dziesiąty rok bez nowego albumu Toola...

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.