02.11.2015 08:03

Tool zagrał „No Quarter” w przebraniach Led Zeppelin

Zespół w swoim kalendarzu zaplanował na 2015 rok tylko jeden koncert. Odbył się on w Halloween, więc aby tradycji stało się zadość potrzebne były przebrania - posłużyły za nie stroje muzyków Led Zeppelin.

Tool zagrał „No Quarter” w przebraniach Led Zeppelin
foto: kadr z wideo

Tool pojawił się 31 października 2015 roku w Tempe w Arizonie w ramach Monster Mash Music Festival. Członkowie grupy oprócz własnego materiału wykonali też cover „No Quarter” z repertuaru Led Zeppelin - pierwszy raz od 1998 roku. Muzycy byli przebrani za Roberta Planta, Jimmy'ego Page'a, Johna Bonhama i Johna Paula Jonesa.

„No Quarter” znalazł się na wydanym w 2000 roku boxie Toola o nazwie „Salival”. Cover był pierwotnie przeznaczony na ścieżkę dźwiękową filmu „Private Parts”, jednak kapela ostatecznie odmówiła wykorzystania tego numeru.

Zobaczcie jak Tool wypadł w utworze brytyjskiej legendy:

Nagranie zostało wykonane z odległości, dlatego trudno dostrzec przebrania muzyków. Na szczęście Maynard James Keenan był na tyle przezorny, że sfotografował się wcześniej w lustrze dając pełen pogląd na swój halloweenowy strój:

Jakie inne utwory fani mogli usłyszeć na koncercie Toola?

Setlista:

 1. No Quarter (Led Zeppelin cover)
 2. The Grudge
 3. Parabol
 4. Parabola
 5. Opiate
 6. Schism
 7. Ænema
 8. Descending
 9. Jambi
 10. Forty-Six & 2
 11. Drum Solo
 12. Vicarious
 13. (-) Ions (z taśmy)
 14. Stinkfist

Utwór zapowiedziany jako „Descending”, a który okazał się być kompozycją instrumentalną, niewykluczone, że jest nowym numerem Toola, a przynajmniej jego zalążkiem. Posłuchajcie jak brzmi:

Występ Toola na Monster Mash Music Festival był pierwszym koncertem zespołu od marca 2014. Maynard James Keenan skupiony jest obecnie na tym co dzieje się wokół jego drugiego zespołu - Puscifer, który wydał niedawno płytę „Money Shot”, z której poznaliśmy utwory „Grand Canyon” i tytułowy.

Tool pracuje obecnie nad następcą płyty „10,000 Days”. Poznaliśmy już pierwsze dźwięki z nadchodzącego krążka, jednak (prawdopodobnie) nie ma co liczyć na szybkie ogłoszenie premiery nowego materiału. Jak powiedział Maynard o postępach w pracy Toola:

"

Oni pracują ciężko w swój sposób, ja pracuję ciężko w swój. Nic dla Was nie mam. "

Istnieją różne wersje odnośnie tego, dlaczego Keenan nie spieszy się z nagrywaniem albumu z Toolem. Powodem mają być albo obojętność wobec kapeli, albo frustracja. Nie wiadomo kto jest tego powodem - czy sam lider zespołu, czy reszta grupy.

Jak Wam się podoba cover Led Zeppelin w wykonaniu Toola?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Tool