06.05.2019 10:23

Tool zagrał dwa nowe utwory na festiwalu Rockville. Fani czekali na ten moment 13 lat

Grupa Tool wreszcie zaspokoiła ciekawość swoich fanów. Muzycy zagrali na jednym z ostatnich koncertów nowe utwory: "Descending" i "Invincible".

Tool
foto: materiały prasowe

Fani Toola wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Od lat wielbiciele formacji śledzą każdy ruch ulubionego zespołu i doszukują się znaków zwiastujących premierę zapowiadanej od dłuższego czasu płyty. Ostatnio wskazówek zaczęło pojawiać się więcej. Gitarzysta grupy, Adam Jones zamieścił na swoim Instagramie film, na którym zaprezentował nieznane wcześniej riffy. Z kolei na Spotify i Apple Music pojawiły się oficjalne konta Toola, które wskazują na to, że muzycy zdecydowali się promować swój nowy krążek również za pomocą portali streamingowych. 

Tool zagrał nowe utwory na festiwalu Rockville 2019

5 maja 2019 roku Tool zagrał na festiwalu Welcome to Rockville. Chociaż grupa zapewniała, że na koncercie zaprezentuje nowy materiał, nie wszyscy wierzyli muzykom. Jednak podczas ostatniego występu formacji na Florydzie faktycznie stało się to, na co fani grupy czekali aż 13 lat. Tool wykonał na żywo dwa nowe utwory. Grany już wcześniej w wersji roboczej, bez wokalu "Descending" i "Invincible". 

Tool - Descending:

Tool - Invincible:

Tool zagra w Polsce w 2019 roku 

Fani Toola zapewne będą mogli usłyszeć nowe utwory także na koncercie w Polsce. Zespół zagra 11 czerwca 2019 roku w TAURON Arenie w Krakowie w ramach Impact Festivalu. Poza ekipą Maynarda Jamesa Keenana polska publiczność, będzie mogła usłyszeć także grunge'owe  Alice In Chains oraz Black Rebel Motorcycle Club. 

 >> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT TOOLA <<

Warto było czekać 13 lat?

Zobacz też: >>Jak nauczycielka śpiewu oceniła Toola?<<

Tagi: Rock News Tool