28.08.2017 17:41

Top 10: Muzycy rockowi, którzy byli nauczycielami

5 października obchodzimy Światowy Dzień Nauczyciela. Przedstawicieli tego szlachetnego zawodu nie brakowało nawet wśród muzyków rockowych - kto by nie chciał mieć takiego belfra?

Top 10: Muzycy rockowi, którzy byli nauczycielami
foto: EAST NEWS, Bruno Marzi / Splash News/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER, Abel Fermin/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jeśli wierzyć stereotypom, to rockman nie jest najlepszym wzorem dla młodzieży. Wiecie, sex, drugs & rock’n’roll, te sprawy. W rzeczywistości nie brakuje muzyków, którzy mają w swojej zawodowej karierze epizod pracy w szkole w roli nauczyciela.

Ci nauczyciele na pewno nie byli w swoich budach sztywniakami. Belfer, z którym można pogadać o rocku, a może nawet pohałasować na gitarze po lekcjach? Brzmi jak marzenie każdego ucznia. Sting, którego już 12 października 2017 posłuchamy w Tauron Arenie w Krakowie, mówił o swojej szkolnej pracy: „Inspirowałem dzieciaki wyłącznie ucząc je o tym, co sam lubiłem i co mnie samego inspirowało i cieszyło. Były to głównie piłka nożna i poezja”.

Ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Nauczyciela, przypadający 5 października to dobra okazja, by poznać 10 najbardziej rock’n’rollowych belfrów!

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Queen Mark Knopfler Sting Gene Simmons Artur Rojek The Rolling Stones Organek Nocny Kochanek Bryan Ferry