Top 10: Najciekawsze sposoby wydania albumów muzycznych

Maciej Koprowicz
12.10.2017 16:17
Top 10: Najciekawsze sposoby wydania albumów muzycznych Fot. Facebook/kadr z wideo

Dobre piosenki czasem nie wystarczą, by o albumie było wystarczająco głośno. W takich sytuacjach pomaga oryginalna forma jego wydania.

Czy w dobie wszechobecnego internetu forma albumu muzycznego ma jeszcze sens? Za sprawą empetrójek i serwisów streamingowych coraz częściej słucha się pojedynczych utworów i playlist, a nie zestawów piosenek, ułożonych przez artystę zgodnie z jego koncepcją.

Wraz z osłabieniem pozycji albumu spada sprzedaż płyt. Na szczęście nie brakuje słuchaczy, dla których liczy się szacunek dla pracy intelektualnej artysty oraz pewien materialny aspekt muzyki. Dowodem ożywienie na rynku płyt winylowych, które znów zaczynają trafiać pod strzechy, między innymi dzięki promocjom w supermarketach. Niektórzy słuchacze nie zadowalają się jednak standardowymi wydaniami i gotowi są wydać niemałe pieniądze za specjalne edycje płyt ulubionych wykonawców. Im bardziej specjalne, tym lepiej.

Rację bytu dla formuły albumu muzycznego ratują między innymi oryginalne formy jego wydania. Niektórym artystom nie wystarcza typowy zestaw płyta CD plus pliki cyfrowe. Nie wystarcza im też winyl, ani nawet kaseta magnetofonowa, która także wraca do łask. Ich wyobraźnia w sposobie wydawania swojej muzyki nie ma granic – stosują zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe nośniki. Poznajcie 10 najciekawszych sposobów wydania albumów muzycznych.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.