27.07.2017 14:21

Top 10: Wykonawcy rockowi, którzy zostali zakazani

Nie od dziś wiadomo, że rock to muzyka niebezpieczna. Czasem do tego stopnia, że władze państw zakazują prezentowania twórczości danego wykonawcy i zabraniają mu wstępu na swoje terytorium. Sprawdźcie, które gwiazdy trafiły na czarne listy.

Top 10: Wykonawcy rockowi, którzy zostali zakazani
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl, EAST NEWS

„Nasza muzyka wzbudza strach” – śpiewał Grzegorz Markowski z Perfectu, a te słowa idealnie pasują do bohaterów naszego zestawienia. Rockmani to – jak śpiewał ktoś zupełnie inny – typy niepokorne, którzy potrafią mieć zdecydowane poglądy na świat. Lubią iść pod prąd i chętnie kontestują obowiązujące w danych miejscach ideologie. Nie przysparza im to sympatii szeroko rozumianego systemu – przywódców państwowych, politycznych czy religijnych.

Czasem niechęć autorytetów wzbudza też styl życia gwiazd. Jeśli rockman lubuje się w skandalach, kocha szokować i ogólnie zachowuje się niezgodnie z panującymi w danym kraju konwenansami, raczej nie będzie tam mile widziany. Powody, dla którego artysta może dostać od władz wilczy bilet mogą być bardzo różne i często zaskakujące, a wręcz absurdalne.

Dawniej istniała lista ksiąg zakazanych, a obecnie wiele krajów najwyraźniej prowadzi listy… zakazanych muzyków. Przedstawiamy dziesięciu słynnych wykonawców rockowych, których muzyka była lub jest zabroniona w jakimś kraju świata.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele