Top 20 najbardziej irytujących świątecznych utworów. To ich będziecie słuchać przez następne półtora miesiąca

12.11.2019 12:45
Top 20 najbardziej irytujących świątecznych utworów. To ich będziecie słuchać przez następne półtora miesiąca Fot. Shutterstock

Dziennik The Guardian opublikował listę 20 najbardziej irytujących świątecznych piosenek. Na którym miejscu uplasowało się "Last Christmas"?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, silnie wpływający na masową wyobraźnię. Każdego roku mieszkańcy całego świata prześcigają się w pomysłach na gwiazdkowe dekoracje, a muzycy zalewają listy przebojów nowymi pomysłami na świąteczne hity. Również i w tym roku nie uchronicie się przed standardowymi świątecznymi piosenkami. Z uwagi na to, że z jakiegoś powodu nasze społeczeństwo rozpoczyna świąteczne szaleństwo już na początku listopada, dziennik The Guardian postanowił już teraz podzielić się zestawieniem 20 absolutnie najbardziej irytujących świątecznych utworów. Wybór może was zaskoczyć.

Top 20 najbardziej irytujących świątecznych utworów według dziennika The Guardian

Choć Boże Narodzenie przypada na sam koniec grudnia, ludzie kochają je do tego stopnia, że żyją nim już od początku listopada. Zatem, czy wam się to podoba czy nie, przez najbliższe półtora miesiąca będziecie zmuszeni słuchać na przemian "Last Christmas", "All I Want for Christmas Is You" i masy innych, przewałkowanych do granic możliwości świątecznych przebojów.

Przeczytaj także

Problemem z wielkimi hitami świątecznymi nie zawsze są same piosenki, a bardziej sposób, w jaki jesteśmy nimi z każdej strony atakowani. Gdy tylko minie Halloween, galerie handlowe i w zasadzie wszelkie miejsca publiczne zamieniają się w istny jarmark przypominający niekiedy kult zespołu Wham! czy Mariah Carey. Jeśli ciekawi was, które ze świątecznych piosenek dziennik The Guardian uznał za najbardziej irytujące, oto ich zestawienie (tak, kolejność ma znaczenie):

20. Mariah Carey – "All I Want for Christmas Is You"

19. lade – "Merry Xmas Everybody"

18. The Pogues - "Fairytale of New York"

17. Wham! – "Last Christmas"

16. Darlene Love – "Christmas (Baby Please Come Home)"

15. The Pretenders – "2000 Miles"

Przeczytaj także

14. The Waitresses – "Christmas Wrapping"

13. Elton John – "Step Into Christmas"

12. Low – "Just Like Christmas"

11. Wizzard – "I Wish It Could Be Christmas Every Day"

10. Leona Lewis – "One More Sleep"

9. Mike Oldfield – "In Dulci Jubilo"

8. Greg Lake – "I Believe in Father Christmas"

7. Mud – "Lonely This Christmas"

Przeczytaj także

6. Shakin' Stevens – "Merry Christmas Everyone"

5. John Lennon – "Happy Xmas (War Is Over!)"

4. Paul McCartney – "Wonderful Christmas Time"

3. Cliff Richard – "Millennium Prayer"

2. Band Aid – "Do They Know It’s Christmas?"

1. David Bowie and Bing Crosby – "Little Drummer Boy/Peace on Earth"

Przeczytaj także

Dla wielu powyższe zestawienie może być nieco szokujące. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jak nisko uplasowały się wspominane "Last Christmas" i "All I Want for Christmas Is You". Zabrakło również wielu utworów powszechnie uważanych za drażniące. Lista znacznie różni się także od wyników sondy, którą redakcja Antyradio.pl przeprowadziła przed dwoma laty. Nasi czytelnicy wskazali wówczas, że to właśnie przebój zespołu Wham! denerwuje ich najbardziej.

Zobacz też: Badacze wytypowali najlepszą piosenkę na Święta

 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.