01.08.2018 11:58

Toto odwzajemnił się Weezerowi i zagrał cover jego przeboju

A jednak! Twórcy kultowej „Afriki” podjęli internetowe wyzwanie i na koncercie wykonali „Hash Pipe” Weezera.

Toto odwzajemnił się Weezerowi i zagrał cover jego przeboju
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Toto i Weezer należą do najbardziej „memicznych” zespołów świata. Ci pierwsi w ostatnich latach stali się niekwestionowanymi idolami netosfery za sprawą mody na ich stary przebój „Africa”. Piosenka z 1982 roku doczekała się niezliczonych zabawnych przeróbek i memów z nią związanych.

Wśród żartów na temat „Afriki” wyróżniał się profil na Twitterze, „weezer cover africa by toto”. Stojącą za nim ideą był, jak łatwo się domyślić, apel o nagranie przez zespół Riversa Cuomo własnej wersji słynnego utworu Toto.

Początkowo Weezer strollował fanów i nagrał kawałek Toto, ale nie ten, na który wszyscy czekali – przewrotnie zdecydował się na „Rosannę”. W końcu jednak się ugiął i wykonał także „Afrikę”.

Toto gra utwór Weezera

Internauci zastanawiali się, czy Toto odwzajemni się Weezerowi i też weźmie na warsztat któryś z jego utworów. Tak się rzeczywiście stało – Steve Lukather i spółka na koncercie w kanadyjskim Vancouver 30 lipca 2018 wykonali „Hash Pipe”, utwór z albumu „Weezer (The Green Album)” z 2001. Posłuchajcie:

„Africa” Toto - covery

Kultowa „Africa” Toto doczekała się już naprawdę wielu zaskakujących internetowych coverów. Wykonywano ją między innymi na kurczakach i dziecięcych klawiszach, grały ją nawet samochody i stacje dyskietek. Zespół Toto jest zdumiony fenomenem piosenki, o czym mówił w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl klawiszowiec formacji, Steve Porcaro.

Maciej Koprowicz
Tagi: Toto Weezer Rock News