02.01.2019 11:45

Tragedia podczas festiwalu muzycznego. Zmarł mężczyzna, dwie osoby trafiły do szpitala

Kolejne ofiary tajemniczego narkotyku podczas australijskich festiwali - podczas Lost Paradise życie stracił 22-latek, natomiast 2 kolejne osoby trafiły do szpitala. Ich stan jest stabilny. 

Tragedia podczas festiwalu muzycznego. Zmarł mężczyzna, dwie osoby trafiły do szpitala
foto: shutterstock.com

Grudzień i styczeń to w Australii sezon festiwalowy. Jedną z takich imprez jest Lost Paradise, który odbywa się w Glenworth Valley w Australii od 2014 roku. Niestety edycja z przełomu roku 2018 i 2019 przejdzie do historii jako tragiczna - podczas festiwalu z powodu zażycia nieznanej substancji zmarł 22-latek z Queensland, natomiast 2 inne osoby trafiły do szpitala z powodu tego samego narkotyku. Podobna sytuacja wydarzyła się na Beyond The Valley Festival, gdzie przez przedawkowanie zmarł 20-latek.

Mężczyzna trafił do szpitala w Gosford około 20 czasu lokalnego w niedziele 30 grudnia 2018 roku. Kilka godzin później 22-latek zmarł. Mężczyzna i kobieta, którzy zażyli substancję przeżyli, a ich stan jest określany przez lokalne media jako "stabilny". 

Śmierć na festiwalu. Dwie osoby w szpitalu

Organizatorzy Lost Paradise Festival opublikowali oficjalne oświadczenie, w którym złożyli kondolencje rodzinie zmarłego mężczyzny i potwierdzili, że postarają się pomóc policji w każdy możliwy sposób:

"

To bardzo przykry wypadek i chcielibyśmy przekazać szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego. Jednak sytuacja jest obecnie sprawą policji - my możemy zapewnić, że postaramy się jak najlepiej współpracować z władzami.

Lost Paradise jest wydarzeniem, na którym narkotyki są zabronione. Polega na celebrowaniu życia, miłości oraz natury w spokojnym, miłym i bezpiecznym środowisku. Ogromna część planowania naszego festiwalu polega na zapewnieniu jak najlepszych warunków dla uczestników i pracowników. Współpracujemy z lokalną policją, by upewnić się, że festiwalowicze uszanują naszą politykę zabraniania narkotyków oraz zapewniamy ambulans, który dostępny jest dla każdego uczestnika za darmo. 

Korzystamy również z rządowych programów, które mają na celu uświadamiać ludzi o zagrożeniach płynących z używania narkotyków i oferują wsparcie oraz medyczną pomoc osobom uzależnionym.  "

Rzecznik prasowy policji powiedział jednak, że "festiwal stracił wiarygodność i w jakiś sposób sytuacja na pewno wpłynie na jego przyszłość". Podzielił się również statystykami dotyczącymi imprezy - policyjny pies wyczuł narkotyki u 50 osób, którym zostały one oczywiście zarekwirowane. Władze zatrzymały również 3 dilerów. Wśród nich znalazł się mężczyzna, który posiadał ponad sto tabletek MDMA, i 6 niewielkich woreczków z kokainą.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News