15.07.2019 15:58

Tragedia podczas polskiego festiwalu. Nie żyje 36-latek

Sprawę bada prokuratura rejonowa. Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci festiwalowicza.

Festiwalowicze
foto: shutterstock.com

13 lipca 2019 doszło do tragedii podczas Pool Party! w Bolkowie. Jest to impreza towarzysząca Castle Party w Bolkowie. Pool Party! odbywa się w miejskim basenie na polu namiotowym festiwalowiczów i organizatorzy Castle Party nie odpowiadają za tę inicjatywę.

36-latek zmarł w trakcie Castle Party 2019

Nad ranem podczas Pool Party! znajomi 36-letniego mężczyzny zaniepokoili się jego stanem i postanowili wezwać pogotowie. Medycy próbowali przez 30 minut reanimować festiwalowicza, ale niestety nie udało się go uratować. Jak na razie nie znana jest przyczyna jego śmierci, możliwe, że festiwalowicz przedawkował narkotyki. Dopiero po sekcji zwłok będzie wiadomo, co tak naprawdę się wydarzyło. Sprawą zajmuje się prokuratura rejonowa w Kamiennej Górze.

Organizatorzy Castle Party w oficjalnym oświadczeniu wyrazili swój żal spowodowany śmiercią 36-latka. Jednocześnie wyjaśnili, że Pool Party! jest prywatną inicjatywą osób, które przebywają na terenie pola namiotowego.

Castle Party 2019
Castle Party 2019
Przeczytaj także Castle Party 2019: UK Decay wystąpił w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Castle Party 2019

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki z pogranicza gatunków takich jak rock gotycki, gothic metal czy industrial. Co roku przyjeżdża na niego kilka tysięcy fanów. Podczas tegorocznej edycji, która trwała w dniach 11-14 lipca 2019 można było zobaczyć m.in. koncerty: Baśnia, Helroth, UK Decay czy Merciful Nuns. Festiwal słynie z niecodziennych przebrań fanów - obejrzyjcie najciekawsze stylizacje uczestników Castle Party 2019.

Tagi: Rock News Castle Party