02.02.2016 11:55

Trampki i gitary Kurta Cobaina na wystawie zdjęć

Przedmioty związane z wokalistą Nirvany są tematem przewodnim nowej wystawy fotograficznej Geoffa Moore'a w Los Angeles.

Trampki i gitary Kurta Cobaina na wystawie zdjęć
foto: tumblr.com

Mieliśmy już okazję zajrzeć w najintymniejsze zakamarki życia prywatnego Kurta Cobaina dzięki filmowi „Kurt Cobain: Montage Of Heck”. Mogliśmy posłuchać jego szkiców muzycznych i demówek dzięki ścieżce dźwiękowej. Teraz możemy przyjrzeć się jego osobistym przedmiotom dzięki zdjęciom Geoffa Moore'a.

Kalifornijski fotograf i reżyser teledysków przygotował specjalną wystawę w galerii KM Fine Arts w Los Angeles. Już od 11 lutego 2016 roku będzie można w niej oglądać jego fotografie z albumu „Cobain Unseen”. Przedstawiają one m.in. trampki Cobaina, jego gitarę z naklejką Nixon Now oraz prywatne zapiski.

Pośród wspomnianych artefaktów miłośnicy Nirvany od razu rozpoznają znajome motywy takie jak pudełko w kształcie serca wypełnione dewocjonaliami czy psychodeliczna figurka zdeformowanego i zakrwawionego człowieka. Do kompletu brakuje tylko włosów i swetra Kurta Cobaina.

Pełną galerię zdjęć Moore'a znajdziecie poniżej:

Album „Cobain Unseen” ukazał się w październiku 2008 roku i zawierał niepublikowane wcześniej zdjęcia dokumentujące zarówno prywatne archiwa rodziny Cobainów, jak i kulisy tras koncertowych czy jego życia codziennego. Książka w unikatowy sposób sportretowała jego artystyczne usposobienie, a więc szaleństwo i geniusz zarazem.

Autor zdjęć, Geoff Moore, jest cenionym w muzycznym świecie fotografem - miał sesje m.in. z Red Hot Chili Peppers, Heidi Klum czy Normanem Reedusem. Był również odpowiedzialny za kampanie reklamowe takich marek jak T-Mobile, Facebook czy Diesel. Wyreżyserował też teledyski dla The Cardigans, Goo Goo Dolls i Reel Big Fish.

Jak Wam się podobają zdjęcia przedmiotów lidera Nirvany?

Zawsze modne trampki męskie

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Kurt Cobain