Transgresja: nowy singiel i zapowiedź płyty. Zobacz wideo do "Pragnę więcej"

10.10.2020 11:58
Transgresja: nowy singiel i zapowiedź płyty. Zobacz wideo do "Pragnę więcej" Fot. materiały prasowe

9 października 2020, pokazał się najnowszy singiel zespołu Transgresja, zatytułowany "Pragnę więcej". Piosenka zapowiada nową płytę. Sprawdź szczegóły!

Premierze towarzyszy bardzo oryginalny teledysk, zrealizowany i wyreżyserowany przez Aleksandra Koprucha ze studia "Przedmarańcza". Singiel zapowiada nowy album zespołu, którego premiera przewidziana jest na początek 2021 roku.

Transgresja: Nowy singiel

Transgresja to śląski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka. Tajemniczej i mrocznej, a przy tym melodyjnej muzyce towarzyszą tu niesztampowe lirycznie teksty.

Materiał odzwierciedla ewolucję zespołu, który bardzo dynamicznie się rozwija i szuka nowych brzmień. Do współpracy zaprosiliśmy Tomasza ZED'a Zalewskiego, który jest niezwykle uznaną osobą na polskim rynku muzycznym (producent płyt min. Comy, Kata, Frontside, Rootwater, Horrorscope). Podczas prac nad albumem odkryliśmy zupełnie nowe obszary muzyczne, co bardzo wpłynęło na jego różnorodność, efekty współpracy z ZED'em przechodzą nasze najśmielsze oczekiwania.

- mówi Marcin "Bulion" Bula, perkusista

Przeczytaj także

Singiel "Pragnę Więcej", łączy ostre brzmienia z melodią, ale w mrocznym, lekko psychodelicznym wydaniu.

Utwór jest nieco drapieżny, nieco hedonistyczny, ale bardzo osobisty lirycznie. Teledysk idealnie odzwierciedla klimat i przesłanie utworu. Olek z "Przedmarańczy" zrobił niesamowitą robotę, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie chcę za dużo ujawniać, ale jeśli miałbym w dwóch słowach opisać ten obrazek, powiedziałbym "Mroczny Kingsajz".

- stwierdza Paweł "Gwadky" Gładysz, wokalista.

 

Transgresja: Kiedy nowa płyta?

W roku 2019 zespół nagrał płytę "Brak Równowagi", która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. W tym samym roku płyta została wydana przez SP Records. Obecnie przygotowują materiał na nowe wydawnictwo, które pojawi się na sklepowych półkach w 2021 roku.

Transgresja słynie również z niesamowitych koncertów, w których główną rolą gra przykuwająca oko oprawa wizualna. Kontrastowa gra świateł oraz stylizacja sceniczna artystów oparta na farbach fluorescencyjnych oddziałują na wyobraźnię słuchacza, doskonale dopełniając chwytliwe, bujające melodie i wytwarzając przy tym unikalny klimat koncertów, które na długo zapadają w pamięć.

Źródło: Materiały prasowe zespołu

Zobacz również: Wokalista Toola ma poważne problemy z płucami. Powodem jest koronawirus

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.