Trent Reznor: Narkotyki doprowadziły do chaosu i zniszczyły moją kreatywność

Aleksandra Degórska
14.09.2017 13:10
Trent Reznor: Narkotyki doprowadziły do chaosu i zniszczyły moją kreatywność Fot. ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / EAST NEWS

Muzyk wyznał, że teraz potrafi odnaleźć w sobie mrok potrzebny do tworzenia i nie musi sięgać po narkotyki czy alkohol.

Lider Nine Inch Nails ma na swoim sumieniu ostre alkoholowe i narkotykowe historie. Muzyk często zaglądał do butelki i w zakończeniu tego etapu w swoim życiu pomógł mu właśnie David Bowie. Teraz Trent Reznor opowiedział o roli używek w jego twórczości i jak się okazuje wcale nie tęskni za szalonymi czasami, gdy bez używek nie umiał normalnie funkcjonować:

Idealizowałem rolę, jaką w moim życiu pełnimy narkotyki i alkohol. Nie mówię, że nie dostarczyły pewnych fajnych momentów ucieczki czy ulgi, złagodzenia bólu, ale też doprowadziły do chaosu i zniszczyły wiele rzeczy - w moim przypadku kreatywność.

Muzyk w konsekwencji musiał się przyzwyczaić do tworzenia w trzeźwym stanie:

Pojawiła się nieprosta zmiana dotycząca tego, że musiałem się nauczyć bez tego żyć, bez tych ludzi, przyzwyczajeń. Gdy już stanąłem na stabilnym podłożu i zacząłem rozumieć jak mój mózg pracuje bez tego wszystkiego, przynajmniej w kwestii muzyki, stwierdziłem, że mogę robić więcej, bo po prostu wszystko pamiętam. Mogę dokładniej myśleć na ten temat.

Co jednak z mrokiem, który w twórczości Nine Inch Nails jest obowiązkowym elementem?

Inspiruję się tym, co czuję, staram się być bardzo szczery. Na przykład „Not The Actual Events” uważam za jedną z najbrzydszych płyt, które napisałem ostatnio będąc trzeźwym. Mogę zanurzać się w ciemne otchłanie, czego nie mogłem wcześniej robić będąc trzeźwym.

„Not The Actual Events” to pierwsza EP-ka z trylogii Nine Inch Nails. Minialbum pojawił się w grudniu 2016 roku, a kawałek „She’s Gone Away” został wykonany w jednym z odcinków „Twin Peaks”. Druga EP-ka zatytułowana „Add Violence” ukazała się natomiast 21 lipca 2017. Na tym wydawnictwie pojawiły się takie numery, jak „Less Than” czy „This Isn’t The Place”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.