14.09.2017 13:10

Trent Reznor: Narkotyki doprowadziły do chaosu i zniszczyły moją kreatywność

Muzyk wyznał, że teraz potrafi odnaleźć w sobie mrok potrzebny do tworzenia i nie musi sięgać po narkotyki czy alkohol.

Trent Reznor: Narkotyki doprowadziły do chaosu i zniszczyły moją kreatywność
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / EAST NEWS

Lider Nine Inch Nails ma na swoim sumieniu ostre alkoholowe i narkotykowe historie. Muzyk często zaglądał do butelki i w zakończeniu tego etapu w swoim życiu pomógł mu właśnie David Bowie. Teraz Trent Reznor opowiedział o roli używek w jego twórczości i jak się okazuje wcale nie tęskni za szalonymi czasami, gdy bez używek nie umiał normalnie funkcjonować:

"

Idealizowałem rolę, jaką w moim życiu pełnimy narkotyki i alkohol. Nie mówię, że nie dostarczyły pewnych fajnych momentów ucieczki czy ulgi, złagodzenia bólu, ale też doprowadziły do chaosu i zniszczyły wiele rzeczy - w moim przypadku kreatywność. "

Muzyk w konsekwencji musiał się przyzwyczaić do tworzenia w trzeźwym stanie:

"

Pojawiła się nieprosta zmiana dotycząca tego, że musiałem się nauczyć bez tego żyć, bez tych ludzi, przyzwyczajeń. Gdy już stanąłem na stabilnym podłożu i zacząłem rozumieć jak mój mózg pracuje bez tego wszystkiego, przynajmniej w kwestii muzyki, stwierdziłem, że mogę robić więcej, bo po prostu wszystko pamiętam. Mogę dokładniej myśleć na ten temat. "

Co jednak z mrokiem, który w twórczości Nine Inch Nails jest obowiązkowym elementem?

"

Inspiruję się tym, co czuję, staram się być bardzo szczery. Na przykład „Not The Actual Events” uważam za jedną z najbrzydszych płyt, które napisałem ostatnio będąc trzeźwym. Mogę zanurzać się w ciemne otchłanie, czego nie mogłem wcześniej robić będąc trzeźwym. "

„Not The Actual Events” to pierwsza EP-ka z trylogii Nine Inch Nails. Minialbum pojawił się w grudniu 2016 roku, a kawałek „She’s Gone Away” został wykonany w jednym z odcinków „Twin Peaks”. Druga EP-ka zatytułowana „Add Violence” ukazała się natomiast 21 lipca 2017. Na tym wydawnictwie pojawiły się takie numery, jak „Less Than” czy „This Isn’t The Place”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Trent Reznor Nine Inch Nails