Pogoda
27.07.2017 12:04

Trent Reznor: Nie jestem gotowy na tłumaczenie moim dzieciom, o co chodzi w „Closer”

Lider Nine Inch Nails zdaje sobie sprawę, że jego pociechy kiedyś w końcu zapytają o teksty utworów i nie będzie to wcale prosta dyskusja...

Trent Reznor: Nie jestem gotowy na tłumaczenie moim dzieciom, o co chodzi w „Closer”
foto: kadr z wideo

Muzycy tworząc swoje numery często nie zastanawiają się nad tym, co ich dzieci pomyślą, gdy sięgnął po twórczość rodziców. Dorośli słuchacze patrząc na tekst chociażby kawałka „Closer” nie peszą się słysząc śmiałe teksty Trenta Reznora, które dotyczą wiadomo czego.

Co natomiast mogą pomyśleć o tym dzieci muzyka? Reznor ożenił się z Mariqueen Maandig w 2009 roku i mają oni 4 dzieci. Artysta jest świadomy tego, że kiedyś dojdzie do trudnej dyskusji:

"

Nie wyczekuję rozmowy o „Closer”, która zapewne odbędzie się wcześniej niż bym chciał. Dzisiaj rano ja i moi dwaj starsi synowie siedzieliśmy w hotelowej restauracji. Ich matka włączyła im nową EP-kę kilka razy. Powiedzieli, że ich ulubiony utwór to „Less Than”. To słodkie, ale potem pomyślałem, czy czasem nie mówię tam „fuck”? To samo, gdy byli na próbie: W którym utworze nie używam „fuck”? "

Muzyk całkiem niedawno zdał sobie sprawę, że tak naprawdę nigdy wcześniej nie zastanawiał się, czy te teksty mogą być w jakiś sposób krzywdzące dla jego pociech. Co więcej rodzice w szkole też mogą krzywo patrzeć na artystę:

"

Powiem jeszcze jedną rzecz: nie wierzę w eventy organizowane przez dorosłych - szkolne spotkania z innymi rodzicami... Naprawdę nie zastanawiasz się nad tym, jak teksty, które uważasz za fajne zostaną zarejestrowane przez rodziców w szkole twoich dzieci 20 lat później. "

Nine Inch Nails obecnie rozpoczął trasę koncertową i podzielił się z fanami EP-ką „Add Violence”, która ukazała się 21 lipca 2017. Pierwszym kawałkiem udostępnionym z tego minialbumu był numer „Less Than”, kolejno poznaliśmy „This Isn’t The Place”. Ep-ka jest drugim wydawnictwem w zapowiedzianej trylogii. Pierwszy minialbum „Not The Actual Events” pojawił się w grudniu 2016.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Trent Reznor Nine Inch Nails