04.01.2017 15:38

Trent Reznor: Tworząc nową EP-kę słuchaliśmy Nine Inch Nails z lat 90.

Lider zespołu opowiedział o nagrywaniu materiału na „Not the Actual Events” i przyznał się, że tym razem postanowił odkopać swoje stare nagrania.

E
foto: Polaris / East News

Gdy fani usłyszeli, że Nine Inch Nails wyda EP-kę wiele osób miało nadzieję, że będzie to w pewien sposób kontynuacja minialbumu „Broken” z 1992. Trent Reznor jednak postanowił objąć zupełnie inny kierunek na „Not the Actual Events”, który nie jest też w żaden sposób powiązany z poprzednią płytą „Hesitation Marks” z 2013 roku.

Tak naprawdę Trent Reznor narobił smaku fanom Nine Inch Nails, bo najnowsza EP-ka to tylko 5 nowych utworów, ale na naprawdę wysokim poziomie. Muzyk w jednym wywiadzie przyznał, że najnowszy materiał został zainspirowany nagraniami zespołu ze wcześniejszych lat:

"

Pozwoliliśmy sobie na powoływanie się na siebie, patrzenie na pewne rzeczy, które zrobiliśmy i napisanie utworu w inny sposób. Nigdy nie traktowaliśmy tego jako punkt startowy, ale słuchaliśmy materiału z połowy lat 90., co było ekscytujące, bo nie słuchaliśmy tego przez jakiś czas. Stwierdziliśmy: „Zróbmy coś, co nawiązuje do tego”. "

Taki eksperyment okazał się być ciekawym i pouczającym doświadczeniem:

"

Nakręciliśmy się, bo było to ciekawe oraz ekscytujące i myśleliśmy: „Wow, byliśmy ograniczeni, jest wiele kreatywnych dróg, o których nawet nie pozwalaliśmy sobie myśleć”. "

To wszystko spowodowało, że nagrywanie w studiu przynosiło wiele satysfakcji muzykowi:

"

Udany dzień w studiu był wyzwoleniem i jednocześnie zrozumiałem, że to, czego się uczyłem, te eksperymenty były reakcją w stosunku do rzeczy, które niekoniecznie były prawdą. To był bardzo dla mnie ciekawy i trudny eksperyment: „Czy mogę naśladować ten kierunek? To nie ja, nie jestem z tym emocjonalnie powiązany”. "

W efekcie otrzymaliśmy ambitną EP-kę „Not the Actual Events”.

W sumie nic dziwnego, że muzyk postanowił sięgnąć po stare nagrania Nine Inch Nails, bo Trent Reznor uważa, iż współczesny rock jest nudny i tak naprawdę nie ma żadnych nowych nagrań, które w jakiś sposób go poruszyłyby.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Trent Reznor Nine Inch Nails