Trent Reznor: Współczesny rock jest nudny

Aleksandra Degórska
28.12.2016 14:13
Trent Reznor: Współczesny rock jest nudny Fot. Polaris / East News

Lider Nine Inch Nails jest znudzony obecną sceną muzyczną, która wiele sobą nie reprezentuje. Czy rock rzeczywiście umarł?

Na Boże Narodzenie fani Nine Inch Nails otrzymali prezent od Trenta Reznora, na który czekali rok. Mowa o EP-ce „Not the Actual Events” składającej się z 5 utworów, która ukazała się dokładnie 23 grudnia 2016. 

W jednym z wywiadów Reznor opowiedział nie tylko o najnowszym dziele, ale również ustosunkował się do obecnej sytuacji na rynku. Jak wiadomo sporo osób, jak chociażby Gene Simmons z Kiss uważa, że rock umarł i już nigdy nie wróci do łask. 

Co na ten temat natomiast sądzi lider Nine Inch Nails? Artysta zawsze miał świadomość, że muzyka rockowa powinna być bezkompromisowa i pełna ekspresji. To jednak niestety uległo obecnie zmianie:

Z mojego punktu widzenia i uważam, że Atticus Ross sądzi podobnie, większość rozrywki, filmów i szczególnie muzyka jest teraz bardzo nudna. Na pewno rock jest nudny, nie mogę sobie przypomnieć o czymś istotnym w muzyce rockowej. 

Reznor nie do końca zgodził się z twierdzeniem dziennikarza dotyczącym tego, że rock stracił w pewien sposób pewność siebie odpowiadając:

Jest to dosyć ogólne stwierdzenie, z pewnością nie można powiedzieć tak o wszystkich. Na pewno znajdziesz dobry materiał, ale generalnie, nie porusza mnie 5 nagrań miesięcznie, nie mówię: „To do mnie przemawia”. 

Taka muzyka nie wywołuje żadnych emocji u Reznora, który uważa ją za zbyt grzeczną i nijaką: 

Myślę, że osoby wyznaczające nowe trendy, na pewno hipsterska scena skłaniała się w kierunku wychwalania delikatności w stylu R&B i cukierkowatego popu. Sporo rzeczy, które określane są jako „fajne” jest bardzo pospolite i wiele z nich jest desperacką prośbą o komercyjne prezentowanie na antenie i sukces, gdy tymczasem jest coraz mniej miejsc dla jakichkolwiek zespołów, by pokonały mrok w dzisiejszych czasach. 

O delikatności czy mdłym brzmieniu nie można mówić w kontekście nowej EP-ki Nine Inch Nails, która cieszy ucho niejednego fana naprawdę ostrych i ambitnych brzmień, zresztą przekonajcie się sami:

Podzielacie zdanie Trenta Reznora dotyczące współczesnej muzyki rockowej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.