Trent Reznor dostał nominację za najlepszy utwór country w 2019 roku

02.09.2019 12:43
Trent Reznor dostał nominację za najlepszy utwór country w 2019 roku Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

Kto mógłby pomyśleć, że dzięki utworowi "34 Ghosts IV" Trent Reznor z Nine Inch Nails zostanie nominowany do nagrody Country Music Association Award? Nikt - nawet sam artysta nie mógł przewidzieć tego sukcesu.

Trent Reznor nareszcie przyznał się do tego, że jego muzyka miała ogromny wkład w utwór "Old Town Road" Lil Nas X. Utwór został nominowany do nagrody na Country Music Association Award 2019, gdzie został uznany za "muzyczne wydarzenie roku".

Trent Reznor został nominowany do nagrody country

Nominacja dla Reznora została mu przyznana, ponieważ jeden z remiksów viralowego hitu Lil Nasa użył fragmentu utworu "34 Ghosts IV" jako swojego podstawowego sampla. Piosenka "Old Town Road" jest również najdłużej utrzymującym się na 1. miejscu sprzedaży utworem w historii amerykańskich list przebojów.

Wersja "oryginalna" utworu "Old Town Road" Lil Nas X z gościnnym udziałem BIlly'ego Raya Cyrusa jest nominowany do "muzycznego wydarzenia roku", a to oznacza, że nagrodę otrzymają wszyscy współtwórcy piosenki - dlatego też Trent Reznor i jego bliski współpracownik z Nine Inch Nails Atticus Ross znaleźli się na liście nominowanych.

Przeczytaj także

Po ogłoszeniu nominacji, Reznor nareszcie postanowił przyznać się do swojego udziału w przeboju. Na Instagramie udostępnił zdjęcie duetu Brooks & Dunn, które zostało jednak przerobione tak, że muzycy mają twarze Trenta Reznora i Atticusa Rossa. Duet country również jest nominowany do "Muzycznego wydarzenia roku", ale możemy być niemalże pewni, iż to właśnie "Old Town Road" zdobędzie statuetkę.

Oprócz tego, użycie sampla z "34 Ghosts IV" przez producenta YoungKio spowodowało, że Ross i Reznor mogą się cieszyć z pierwszego w karierze singla numer 1 na liście sprzedaży.

Panowie obecnie pracują nad soundtrackiem do filmu "Soul" od Pixara, w którym wystąpią m.in. Questlove, Tina Fey oraz Jamie Foxx. Będzie to ich kolejny projekt filmowy po m.in. "Zaginionej dziewczynie", "The Social Network" (zgarnęli za niego Oscara) oraz "Dziewczynie z tatuażem". 

Zobacz także: Trent Reznor chce pozwać osobę, od której wynajmuje lokal

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.