18.09.2020 11:31

Trent Reznor i Atticus Ross wygrali Emmy za muzykę do "Watchmen"

Duet znany z Nine Inch Nails ma kolejną statuetkę na koncie - Reznor i Ross zgarnęli właśnie Emmy za ścieżkę dźwiękową do dobrze przyjętego serialu "Watchmen".

Trent Reznor i Atticus Ross wygrali Emmy za muzykę do "Watchmen"
foto: AP/East News

Trent Reznor i Atticus Ross wygrali 18 września 2020 roku nagrodę Emmy za ścieżkę dźwiękową do serialu "Watchmen". Panowie zdobyli statuetkę w kategorii "Wybitna kompozycja muzyki" za pierwszy odcinek produkcji o "superbohaterach".

Trent Reznor i Atticus Ross zdobyli Emmy

Duet znany z Nine Inch Nails był również nominowany w kategorii "Wybitna oryginalna muzyka i tekst", ale przegrali z grupą Labirynth i ich "All for Us" z serialu "Euphoria".

Trent Reznor
Trent Reznor
Przeczytaj także Trent Reznor napisze muzykę do produkcji Netfliksa. W roli głównej Gary Oldman

Zdobycie przez panów Emmy oznacza, że Reznor i Ross potrzebują jeszcze zdobyć nagrodę Tony, by osiągnąć tzw. EGOT (czyli kwartet najważniejszych statuetek w amerykańskiej popkulturze - Emmy, Grammy, Oscar i wspomniane Tony, które przyznawane jest za osiągnięcia teatralne). 

Niestety, na razie wygląda na to, że Reznor i Ross skupiają się na pisaniu muzyki dla filmów i seriali, a praca nad Nine Inch Nails poszła w las. Cóż, my z niecierpliwością czekamy na kolejne produkcje utalentowanego duetu.

David Bowie i Trent Reznor
David Bowie i Trent Reznor
Przeczytaj także Trent Reznor nagrał cover Davida Bowiego do serialu "Watchmen"
Tagi: Trent Reznor Nine Inch Nails Watchmen