Trent Reznor napisze muzykę do produkcji Netfliksa. W roli głównej Gary Oldman

Joanna Chojnacka
08.09.2020 10:54
Trent Reznor napisze muzykę do produkcji Netfliksa. W roli głównej Gary Oldman Fot. APP/REPORTER

Trent Reznor z Nine Inch Nails po raz kolejny zajmie się tworzeniem muzyki filmowej. Tym razem stworzy dźwięki do produkcji Netfliksa.

Każdy fan industrialnego rocka zna Trenta Reznora z działalności w Nine Inch Nails. Wokalista jest jednocześnie głównym producentem materiałów kapeli, autorem tekstów oraz stałym członkiem kapeli. Jednak kinomani nazwisko Reznora kojarzą raczej z jego muzyką tworzoną do produkcji filmowych.

Trent Reznor napisze muzykę do produkcji Netfliksa

Reznor założył w 2009 roku wraz z Attucusem Rossem grupę How to Destroy Angels. Ich współpraca okazała się bardzo owocna, a poza nowym zespołem, przyniosła liderowi NIN także Oscara. W 2010 wraz z Rossem skomponowali muzykę do filmu Davida Finchera "The Social Network", znanej produkcji o założycielu portalu Facebook.

Przeczytaj także

Nie był to koniec współpracy muzyków z Fincherem. Duet zajął się również ścieżką dźwiękową do filmów "Dziewczyna z Tatuażem" czy "Zaginiona Dziewczyna". Artyści maczali swoje palce również w muzyce do hitu filmowego z Sandrą Bullock - "Nie otwieraj oczu". Ich najświeższy sukces natomiast, to wyróżniana w recenzjach ścieżka dźwiękowa do serialu "Watchmen" z 2019 roku.

Po 6 latach od premiery "Zaginionej Dziewczyny" David Fincher powraca z kolejną produkcją fabularną pod tytułem "Mank". Twórca przedstawi w niej historię pracy nad scenariuszem "Obywatela Kane'a". W roli głównej w filmie Netfliksa zobaczymy Gary'ego Oldmana, który wcieli się w rolę Hermana Mankiewicza.

Fincher zatrudnił przy pracy nad produkcją także niezawodny duet: Trenta Reznora i Atticusa Rossa. Artyści skomponują muzykę do najnowszej produkcji, której premierę przewidziano na jesień tego roku.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.