27.11.2019 13:16

Trent Reznor udostępnił kolejną część soundtracku "Watchmen" [AUDIO]

Na Spotify i innych platformach streamingowych pojawiła się druga część ścieżki dźwiękowej Trenta Reznora do serialu HBO "Watchmen". Poprzednia odsłona soundtracku była ciepło przyjęta. Czy "Vol. 2" jej dorówna?

Trent Reznor
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Niedługo po premierze serialu "Watchmen", Trent Reznor i Atticus Ross zapowiedzieli, że towarzyszący mu soundtrack pojawi się w 3 partiach. Pierwszą z nich mogliśmy usłyszeć w połowie listopada, a teraz doczekaliśmy się drugiej odsłony, którą możemy już odsłuchać na wszystkich platformach streamingowych.

Watchmen - Reznor i Ross wydali kolejną część soundtracku 

Najnowszy album zawiera 13 utworów, a fizyczne kopie pierwszych dwóch części soundtracku są już dostępne. W oficjalnym oświadczeniu prasowym możemy natomiast przeczytać, że w opakowaniu znajdziemy "ilustracje i opisy przedstawiające kulturę Ameryki ze świata Watchmen, które pokazują ciekawe szczegóły dotyczące mitologii i zagadek tamtejszego świata". Oto jeden z najlepszych utworów z pierwszego woluminu soundtracku "Watchmen", czyli "NUN WITH A MOTHERFUCKING GUN":

Trent Reznor
Trent Reznor
Przeczytaj także Trent Reznor z Nine Inch Nails w najnowszej zapowiedzi serialu "Watchmen" [WIDEO]

Reznor niedawno udzielił wywiadu Billboardowi, w którym wytłumaczył decyzję podzielenia soundtracku na 3 części:

"

Wydaje mi się, że wydawanie godzinnego albo półtorej godzinnego albumu jest obecnie głupie - to proszenie słuchaczy o zbyt dużo. Więc podzieliliśmy to na mniejsze części. To było trochę takie "watchmenowe". To dobry sposób na połączenie muzyki i fabuły. "

Ostatnia część soundtracku do "Watchmen" zadebiutuje już 16 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Twórca "Watchmen", Alan Moore twierdzi, że superbohaterowie są "żenujący"

Tagi: Trent Reznor Watchmen HBO