Trent Reznor zdradził, dlaczego grunge lat 90. był lepszy, niż dzisiejszy rock

Aleksandra Degórska
18.09.2017 11:06
Trent Reznor zdradził, dlaczego grunge lat 90. był lepszy, niż dzisiejszy rock Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Lider Nine Inch Nails podkreślił, że obecnie istnieje niewiele kapel, które w jakiś sposób go fascynują. Czasy się zmieniły, zmienił się również i rynek muzyczny.

Rock żyje, umarł, a może jest w stanie rozkładu? Niektórzy, jak Gene Simmons z Kiss są prawdziwymi pesymistami i źle oceniają stan muzyki rockowej. W jednym z ostatnich wywiadów Trent Reznor również przyznał, że współczesny rock jest nudny i w ogóle go nie porusza.

W rozmowie z magazynem Kerrang lider Nine Inch Nails wypowiedział się na temat muzyki grunge'owej z lat 90., która była bardziej wartościowa i dawała większe pole do popisu dla artysty, aniżeli współczesny rynek muzyczny:

W latach 90. było to niebezpieczne, jako artysta czułeś, że wykorzystywałeś okazję. Czasami twój wpływ na kulturę był naprawdę silny. Nie mówię, że obecnie utwór nie porusza kogoś. Ale czy jest to kulturalna siła czy poczucie buntu? Ameryka teraz się załamuje, nie słyszę tego w muzyce.

Reznor nie chce nikogo osądzać, nadal lubi działać w obrębie muzyki popularnej i słucha nowych kapel, ale niestety większość nowości ocenia dosyć negatywnie:

Z biegiem lat zauważyłem, że to co jest trudniejsze do przeanalizowania to fakt, jak się zmieniam, staję się starszy, patrzę na pewne rzeczy inaczej i zauważam, jak wiele z tego jest do dupy. Ile z tego jest naprawdę do dupy, a ile z tych rzeczy po prostu ja uważam za gówno? Mam swoją własną opinię w tej kwestii.

Przy okazji Reznor wyznał również, że obecnie bardzo łatwo odrzucić osobistą muzykę artysty:

Dla artysty długotrwała praca nad albumem może być frustrująca w dzisiejszym konsumpcyjnym świecie. Może wyciec, zostać wyrzucony, zrecenzowany, zapomniany, skomentowany w jeden dzień czy weekend.

Czy rzeczywiście fani tak podchodzą do twórczości swojego idola? Na nowości od Nine Inch Nails czekano z niecierpliwieniem. „Not The Actual Events” to pierwsza EP-ka z trylogii Nine Inch Nails, która ukazała się w grudniu 2016 roku, a numer „She’s Gone Away” został wykonany w jednym z odcinków „Twin Peaks”.

Druga EP-ka zatytułowana „Add Violence” ukazała się natomiast 21 lipca 2017. Na tym wydawnictwie pojawiły się takie numery, jak „Less Than” czy „This Isn’t The Place”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.