07.12.2015 13:58

Trivium z nowym perkusistą

Amerykańska grupa pod wodzą Matthew Kiichiego Heafy'ego powitała w swoich szeregach nowego muzyka. Kto to taki?

Trivium z nowym perkusistą
foto: Kreepin Deth, CC BY 3.0

Trivium kolejny raz zmienił perkusistę. Nowym członkiem zespołu został Paul Wandtke. Muzyk zadebiutował na żywo w trakcie festiwalu Knotfest w Meksyku.

Matt Heafy skomentował decyzję o modyfikacji składu w następujących słowach:

"

Zwięźle i na temat. Każda zmiana, jakiej dokonywaliśmy w Trivium, była niezbędna dla przetrwania zespołu. Kocham was wszystkich. "

Nieco więcej na ten temat zdradził Brian Heafy, menedżer grupy, a prywatnie również ojciec jej lidera. Przyznał, że reszta muzyków jest bardzo podekscytowana zmianą i ma nadzieję, że wszystko się idealnie ułoży.

"

Przechodziliśmy przez to już trzy razy. Najsłabszym ogniwem Trivium zawsze był perkusista. Każdy z nich był w porządku - ale nie spełniał naszych wymagań. To nigdy nie było nic osobistego. "

Wandtke brał udział w musicalu „Rock of Ages” oraz występował razem z grupą Kill Hannah na trasie z The Smashing Pumpkins.

Materiały z udziałem nowego perkusisty można już zobaczyć na Instagramie:

Pierwszym perkusistą Trivium był Travis Smith, nagrodzony w 2006 roku przez brytyjski „Metal Hammer” tytułem Najlepszego perkusisty we wszechświecie. Początkowo mówiło się, że opuszcza zespół tymczasowo, aby zająć się sprawami osobistymi, lecz w lutym 2010 roku grupa oficjalnie potwierdziła jego odejście.

Na miejsce Smitha wskoczył Nick Augusto, który wcześniej pełnił funkcję technicznego. Basista Trivium, Paolo Gregoletto, znał go z zespołu Metal Militia. 7 maja 2014 grupa poinformowała o zastąpieniu go przez Mata Madiro. Nowy perkusista zdążył zagrać na ostatnim studyjnym materiale Trivium z października 2015 roku, zanim zastąpił go Wandtke.

Płyta „Silence in the Snow” ukazała się 2 października 2015 roku nakładem wytwórni Roadrunner. Materiał jest efektem inspiracji twórczością Rainbow, Black Sabbath oraz doświadczeniami na trasie z Heaven & Hell. Przy jego nagrywaniu ponownie użyto 7-strunowych gitar, które pojawiły się już na płycie „The Crusade”.

Czego życzycie nowemu muzykowi Trivium?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News