Trivium z nowym perkusistą

Jakub Gańko
07.12.2015 13:58
Trivium z nowym perkusistą Fot. Kreepin Deth, CC BY 3.0

Amerykańska grupa pod wodzą Matthew Kiichiego Heafy'ego powitała w swoich szeregach nowego muzyka. Kto to taki?

Trivium kolejny raz zmienił perkusistę. Nowym członkiem zespołu został Paul Wandtke. Muzyk zadebiutował na żywo w trakcie festiwalu Knotfest w Meksyku.

Matt Heafy skomentował decyzję o modyfikacji składu w następujących słowach:

Zwięźle i na temat. Każda zmiana, jakiej dokonywaliśmy w Trivium, była niezbędna dla przetrwania zespołu. Kocham was wszystkich.

Nieco więcej na ten temat zdradził Brian Heafy, menedżer grupy, a prywatnie również ojciec jej lidera. Przyznał, że reszta muzyków jest bardzo podekscytowana zmianą i ma nadzieję, że wszystko się idealnie ułoży.

Przechodziliśmy przez to już trzy razy. Najsłabszym ogniwem Trivium zawsze był perkusista. Każdy z nich był w porządku - ale nie spełniał naszych wymagań. To nigdy nie było nic osobistego.

Wandtke brał udział w musicalu „Rock of Ages” oraz występował razem z grupą Kill Hannah na trasie z The Smashing Pumpkins.

Materiały z udziałem nowego perkusisty można już zobaczyć na Instagramie:

Przeczytaj także

Pierwszym perkusistą Trivium był Travis Smith, nagrodzony w 2006 roku przez brytyjski „Metal Hammer” tytułem Najlepszego perkusisty we wszechświecie. Początkowo mówiło się, że opuszcza zespół tymczasowo, aby zająć się sprawami osobistymi, lecz w lutym 2010 roku grupa oficjalnie potwierdziła jego odejście.

Na miejsce Smitha wskoczył Nick Augusto, który wcześniej pełnił funkcję technicznego. Basista Trivium, Paolo Gregoletto, znał go z zespołu Metal Militia. 7 maja 2014 grupa poinformowała o zastąpieniu go przez Mata Madiro. Nowy perkusista zdążył zagrać na ostatnim studyjnym materiale Trivium z października 2015 roku, zanim zastąpił go Wandtke.

Płyta „Silence in the Snow” ukazała się 2 października 2015 roku nakładem wytwórni Roadrunner. Materiał jest efektem inspiracji twórczością Rainbow, Black Sabbath oraz doświadczeniami na trasie z Heaven & Hell. Przy jego nagrywaniu ponownie użyto 7-strunowych gitar, które pojawiły się już na płycie „The Crusade”.

Czego życzycie nowemu muzykowi Trivium?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.