Trzej wokaliści Helloween zjednoczeni w singlu „Pumpkins United”

Maciej Koprowicz
13.10.2017 10:23
Trzej wokaliści Helloween zjednoczeni w singlu „Pumpkins United” Fot. Radek Zawadzki/Antyradio.pl

Na trasę koncertową Pumpkins United do Helloween wrócili Michael Kiske i Kai Hansen. Pamiątką tego wydarzenia będzie singel z ich udziałem.

Światowe tournee „Dyniowatych” z wszystkimi wokalistami w historii zespołu to z pewnością jedno z metalowych wydarzeń roku. W świecie rocka takie spotkania po latach są rzadkością – często dawni muzycy słynnych kapel pozostają z ich obecnymi członkami skonfliktowani. Na szczęście nie dotyczy to niemieckich mistrzów power i speed metalu.

Wiadomość o powrocie do składu na czas trwania trasy „Pumpkins United” Kaia Hansena, który śpiewał w Helloween w latach 1984-1986 i Michaela Kiskego, wokalistę w latach 1987-1993, zelektryzowała fanów w listopadzie 2016 roku. Ten wielki comeback nie oznacza równocześnie zwolnienia obecnego „gardłowego” grupy, Andiego Derisa. Helloween jest dziś potężny jak nigdy wcześniej, bo ma aż trzech wspaniałych wokalistów!

Tak wyjątkowy moment w dziejach grupy wręcz wypadało uczcić jakimś nagraniem. Helloween wspólnie z Hansenem i Kiskem nagrali zupełnie nową piosenkę, będącą hymnem trasy „Pumpkins United”. Utwór o tytule identycznym z nazwą trasy brzmi jak kolejne klasyczne dokonanie zespołu – w pełni oddaje jego niepodrabialny styl i z pewnością pozostanie wspaniałą pamiątką historycznego tournee. Posłuchajcie sami.

Trasa „Pumpkins United”, na której muzycy będą występować w 2017 i 2018 roku, obejmie również PolskęHelloween zagra 28 listopada 2017 w Hali Koło w Warszawie. W setliście koncertu z pewnością usłyszymy nową piosenkę, ale fani będą mogli też liczyć na żelazne klasyki Niemców, z „Eagle Fly Free” i „Dr. Stein” na czele. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.